Na początku lutego wystartowała zbiórka pieniędzy na Kickstarter dla Pantropy, strzelanki sci-fi z elementami sandboxa, tworzonej przez małe niemieckie studio Brain Stone GmbH. Kilka dni temu, jeszcze przed zakończeniem kampanii, zbiórka ta została  anulowana, ale twórcy zapowiedzieli, że to nie koniec tego projektu.

Zgodnie z ich słowami, ostatnie tygodnie wiele ich nauczyły, nawet tego w jaki sposób powinna być przeprowadzana zbiórka pieniędzy na Kickstarter. W niedługim czasie uruchomiona ma zostać kolejna kampania, ale tym razem osoby zainteresowane zobaczą dużo zdjęć, materiałów filmowych oraz z pewnością nieco lepszą promocję tego tytułu w mediach.

 

Dobra informacja jest taka, że twórcy Pantropy otrzymali kilka oferty od potencjalnych wydawców gry,  jednakże na ten moment postanowili zostać niezależnym studiem i nie uzależniać się od innych firm.

Oprócz tego, w ostatnich tygodniach ekipa Pantropy ciężko pracowała nad ulepszeniem tej gry wprowadzając wiele poprawek, ale także dodając wiele usprawnień. Twórcy wprowadzili do gry strefy bez możliwości budowy, szczególnie wokół takich lokacji jak bazy frakcyjne, czy też elektrowni.

A aby zniechęcić co niektórych graczy do ataku na osoby z własnej frakcji, w Pantropy pojawi się specjalne więzienie: „Wyspa Trolli”. W planach jest, by gracz zabijający inne postacie z tej samej frakcji, tracił reputacje, a po osiągnięciu pewnego poziomu przeniesiony będzie do więzienia. Jedyną szansą na wydostanie z tego miejsca, będzie wykonywanie w ramach kary specjalnych, mozolnych misji więziennych.

Ciekawy pomysł prawda? Jak na mój gust, takie więzienie przydałoby się także w innych produkcjach 🙂

 

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułSea of Thieves szykuje się do premiery i wyciąga kilka asów z rękawów
Następny artykułConan Exiles zapowiada neutralne miasto, teleporty, ekonomię