Pamiętacie jeszcze zapowiedź najnowszego Battle Royale od Tencent, chińskiego giganta branży gier – Europa? Śpieszę Was poinformować, że dzisiaj ruszyły pierwsze beta testy tej gry na serwerach SEA (południowo-wschodnia Azja) pod nieco zmieniona nazwą – Ring of Elysium.

Ring of Elysium (ROE) to darmowa gra Battle Royale na PC. Wszyscy gracze znajdą się na bezludnej wyspie, gdzie tylko jeden z nich może przeżyć. Obszar bitwy powoli się kurczy, a zwycięzcą zostanie ten gracz, który dobrze wykorzysta otaczające go środowisko oraz  znaleziony sprzęt.

Nowo opublikowane zwiastun pokazuje rozgrywkę, system pogodowy oraz mapy. Twórcy zdradzili także fabułę samej gry.

EUROPA, tajemnicza firma, która porywa ludzi by prowadzić na nich eksperymenty „Elysium”, podczas których to testowany jest rozwój człowieka w bardzo realistycznej symulacji. Każda porwana osoba staje się „graczem” podłączonym do wysoko rozwiniętego systemu wirtualnej rzeczywistości. Jeśli gracz ginie podczas symulacji, to ginie również w świecie rzeczywistym.

Wszyscy gracze otrzymują nowe wspomnienia i tylko jeden warunek przeżycia: reszta musi umrzeć. Jedyna opcja jest wygranie tego pojedynku walcząc z innymi porwanymi.

Niestety, na ten moment nie wiadomo kiedy Europa wydana zostanie na Zachodzie, ale z pewnością udostępniona zostanie na Steam.