Wygląda na to, że bycie wydawcą PlayerUnknown’s Battlegrounds w Państwie Środka nie wystarcza Tencentowi, chińskiemu gigantowi z branży gier, bo szykuje się on do premiery własnej gry Battle Royale.

Europa – bo tak ma się zwać ta strzelanka, powstaje na silniku QuickSilver X należącym do koncernu Tencent i, ku mojemu zaskoczeniu, zapowiedziana została na Steam, co może świadczyć o nadchodzącej globalnej premierze. Produkcja ta skierowana będzie do posiadaczy topowych zestawów komputerowych, a prócz standardowych elementów Battle Royale, dodatkowo rozgrywka oferować ma możliwość pływania, nurkowania i śmierci pod wodą.

Docelowo gra ta zostać wydana w modelu biznesowym Free-to-Play z naciskiem na e-sport, gdzie każdy gracz będzie miał szansę zdobyć cenne nagrody.

Niestety, na ten moment nic więcej nie wiadomo o tym tytule, ale z pewnością będę Was o nim informować. Tymczasem obejrzyjcie jej zwiastun i pierwsze ujawnione zdjęcia.

W tej chwili Tencent posiada już grę Battle Royale na mobilki – Glorious Mission, szykuje dwie kolejne na tę platformę, wydawać będzie PUBG w Chinach, a teraz szykuje się do wydania własnej produkcji na PC. Zastanawiam się tylko, gdzie w tym wszystkim jest Fortnie Battle Royale i dlaczego jeszcze nie słyszymy o wydaniu tej gry w Państwie Środka, zważywszy na to, że prawie 50% akcji Epic Games należy do Tencent…

Tak jak zapowiadałam – nadciąga wysyp tytułów Battle Royale.

 

Poprzedni artykułTencent wydawcą PlayerUnknown’s Battlegrounds w Chinach
Następny artykułGodzina rozgrywki z wersji alpha 3.0 dla Star Citizen
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ragno Nero

Beta w chinach z datą na grudzień 2018… więc zanim wyjdzie, to już zdążymy o niej zapomnieć lub będziemy do dyspozycji mieć multum klonów. xD