Podczas trwającej właśnie konferencji GDC 2018, studio Epic Games, twórcy silnika Unreal oraz niezwykle popularnego Fortnite, zapowiedzieli dodanie systemu powtórek do tej gry w trybie Battle Royale.

Zgodnie z informacją podaną przez przedstawicieli Epic Games, funkcja ta trafi w niedługim czasie do wersji PC i na konsole. Niestety, na ten moment nie wiadomo, kiedy wprowadzona może zostać do wersji na urządzenia mobilne.

Korzystając z systemu powtórek, gracze będą mogli ponownie obejrzeć swoją rozgrywkę, a także wykorzystać do ulepszenia swoich umiejętności, czy też przygotowania materiałów filmowych z gry.

Nowa funkcja umożliwi graczom wyłączenie takich elementów interfejsu użytkownika jak paski zdrowia i tarczy. Opcje dostosowywania kamery pozwolą między innymi na ustawienie ostrości, przesłony, automatyczne ustawianie ostrości oraz odległości.

Działanie tego systemu zaprezentowane zostało przez studio Epic Games w najnowszych materiałach filmowych. Pierwszy z nich to informacje przekazane przez jednego z Youtuberów, który miał szansę wypróbować już tę funkcję. Drugi film natomiast to zwiastun Fortnite Battle Royale stworzony przy pomocy właśnie funkcji powtórek.

 

Dodatkowo, w niedalekiej przyszłości funkcja ta udostępniona zostanie także innym twórcom gier wykorzystującym silnik Unreal.

I jak Wam się podoba ta zapowiedź?

Poprzedni artykułBless Online o wczesnym dostępie, Cash Shopie i rozgrywce PvE
Następny artykułThe Elder Scrolls Online powiększy się o wyspę Summerset