Kilka dni temu studio Epic Games ogłosiło iż Fortnite Battle Royale udostępniony zostanie w niedługim czasie na urządzenia mobilne. W pierwszej fazie gra ta dostępna będzie na urządzeniach z systemem iOS, a dopiero za kilka miesięcy na urządzeniach z systemem Android.

Zapisy do beta testów Fortnite Battle Royale na urządzenia mobilne z systemem iOS są już dostępne, więc jeśli interesuje Was ta gra to możecie się zarejestrować w tym miejscu. Zaproszenia wysyłane będą przez twórców dopiero za jakiś czas, więc warto uzbroić się w cierpliwość i nie dać nabrać się na latające po necie fałszywe linki, gdzie rzekomo można ściągnąć tą grę.

Epic Games opublikował także pierwszy zwiastun, na którym widać rozgrywkę i muszę powiedzieć, że wygląda to naprawdę ciekawie.

Wraz z ogłoszeniem, że tryb Fortnite Battle Royale trafi na mobilki, pojawiło się mnóstwo pytań związanych z ta wersją, na które to studio Epic Games udzieliło odpowiedzi. Oto lista tych najczęściej zadawanych:

 • Gdzie mogę zarejestrować się, by móc grać w Fortnite na mobilkach?

Na stronie: http://www.fortnite.com/mobile

 • Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat Fortnite na urządzenia mobilne?

Na blogu Epic Games (TUTAJ), a także na naszej stronie (TUTAJ)

 • Kiedy będzie można zagrać w Fortnite na urządzeniach mobilnych z systemem iOS?

Od dnia 2 kwietnia, wersja na urządzenia mobilne z systemem iOS, jest dostępna dla każdego gracza. Wystarczy posiadać jedno z poniższych urządzeń: iPhone SE, 6S, 7, 8, X lub iPad Mini 4, Air 2, 2017, Pro.

 • Dlaczego nie dostałem jeszcze zaproszenia?

Zaproszenia wysyłane są stopniowo w miarę zwiększania skali obsługi graczy i tak, aby utrzymać zdrową populację użytkowników. Nie wszyscy otrzymają zaproszenia w tym samym czasie. Po zarejestrowaniu na stronie www.fortnite.com/mobile zaproszenia wysłane zostaną na podany e-mail.

 • Mój przyjaciel otrzymał zaproszenie, a zarejestrował się po mnie – o co chodzi?

Czynniki wpływające na kolejność otrzymywania zaproszeń to: kolejność zapisania, bliskość do centrum danych oraz model urządzenia. Jeśli Twój znajomy otrzymał zaproszenie do beta testów Fortnite na mobilki, to dostał także zaproszenie dla znajomego, którym może się z Tobą podzielić.

 • Czy Fortnite będzie dostępny na urządzeniach z systemem Android?

Tak. Wsparcie dodane zostanie za kilka miesięcy.

 • Na jakich urządzeniach z iOS będzie można grać w Fortnite?

Aby móc zagrać trzeba mieć połączenie internetowe i system iOS11 na co najmniej iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 lub późniejsze.

 • Czy gracze z mobilek zostaną zmuszeni do rozgrywek z graczami z innych platform?

Nie. Domyślnie użytkownicy urządzeń mobilnych będą dobierani do wspólnych meczy. Kiedy użytkownik dołączy do grupy ze znajomymi z innych platform, to wtedy grupa dopasowana zostanie do populacji wielo-platformowej. Zatem wspólna gra z osobami z innych platform jest wyborem gracza.

 • Dostałem zaproszenie, gdzie mogę pobrać Fortnite na mobilki?

Link do App Store wysłany zostanie w mailu wraz z zaproszeniem.

 • Czy kontrolery na Bluetooth będą działać?

Nie na początku. Wsparcie pojawi się za jakiś czas.

Nie. Ten tryb zużywa o wiele więcej pamięci oraz CPU niż tryb BattleRoyale i byłoby bardzo trudno przenieść go na urządzenia mobilne.

 • Czy Fortnite na mobilki będzie ostatecznie dostępny dla wszystkich bez względu na zaproszenia?

Tak. Jak tylko będziemy w stanie obsłużyć sporą ilość graczy, gra udostępniona zostanie dla wszystkich chętnych.

 • Czy w Fortnite na mobilki będzie czat głosowy?

Nie na początku. Planujemy wprowadzić wsparcie w przyszłości.

ŹRÓDŁOEpic Games
Poprzedni artykułPlanetSide 2 ulepsza interfejs, świętuje dzień św. Patryka, dodaje nagrody
Następny artykułGracze Secret World Legends wybierają się do Południowej Afryki