W zeszłym tygodniu studio Epic Games zapowiedziało dodanie trybu Battle Royale do Fortnite, a w tym tygodniu ogłosili iż zostanie on udostępniony wszystkim graczom za darmo!

Fortnite miała być pierwotnie grą skupioną na trybie PvE z lekkim wpływem survivalu i dużą dozą śmiechu. W tej grze nie miało być trybu PvP, ale po tym jak część ekipy Epic Games związana z Unreal Tournament stworzyła dla żartów tryb Battle Royale w tej grze i odkryła jak wiele frajdy on przynosi, twórcy Fortnite zmienili zdanie.

I o ile w pierwotnym komunikacie tryb ten miał zostać dodany jako dodatkowy tryb dla posiadaczy wczesnego dostępu, to po zastanowieniu twórcy postanowili udostępnić go wszystkim graczom za darmo! I o ile część PvE gry – Ratowanie Świata, pozostanie dostępna w ramach płatnego wczesnego dostępu, to już 26 września do Fortnite Battle Royale zalogować się będą mogli wszyscy chętni! Wystarczy pobrać Epic Launcher, uruchomić Fortnite i wybrać Battle Royale. Będzie się działo…

Battle Royale to zabawa w trybie PvP dla 100 graczy do dyspozycji których oddana została jedna ogromna mapa, bojowy bus, system budowlany Fortnite i możliwość destrukcji otoczenia. Oczywiście wygrywa ostatni pozostały przy życiu dowódca.

Niestety, ten komunikat Epic Games nie spodobał się dość dużej ilości osób, którzy zakupiły ten tytuł we wczesnym dostępie. Ich niezadowolenie wynika z przekonania, że udostępnienie za darmo trybu Battle Royale podzieli obecną społeczność graczy oraz zakończy wsparcie twórców dla trybu PvE.

To teraz darmowa gra PvP z kosztującym 40$ trybem PvE. Ciągle martwię się o stan PvE w tej grze.

Prawdę powiedziawszy mogą mieć rację patrząc na to, co stało się po podziale H1Z1 na dwa tytuły

A co Wy o tym sądzicie? I najważniejsze pytanie – zagracie w Battle Royale w Fortnite?

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kordus

Osoby które grały w Paragon od nich mogą grać już od wczoraj. Takie sobie szczerze mówiąc, czysty battle royal, bez możliwości grupowania, bez żadnych nagród, wygląda to raczej jak zwykły modzik.

Agoidd

Ja zagram. Zawsze się bałam, że jeżeli spróbuję tego typu gry to na bank zginę jako pierwsza. PvP nie jest moją mocna stroną. Strasznie się denerwuję mając za przeciwników graczy ale w tym przypadku ośmiela mnie zabawna grafika. Może pozwoli mi nie traktować zagrożenia tak poważnie 😉

ghoulas

Gram w Fortnite w trybie PvE i jestem jedna z tych osób ktora się martwi czy Epic nie przerzuci sie na banalny w upgradach tryb PvP kosztem trudnego w rozwijaniu trybu PvE. Jeśli tak zrobią to niestety zabiją naprawdę fajną grę. Mam nadzieje że posłuchają się tego ogromu graczy ktorzy domagaja się wiekszych nakaldow na tryb PvE. Naprawienia bugów, rebalansu skilli i zmiany monetaryzacji lub mniejszego RNG. Zobaczymy, jak na razie jest fajnie i masa ludzi do grania.

Drake84pl

26 września, jak udostępnią FBR wszystkim za darmo będzie też update w którym dodadzą grupowanie, nowe bronie, zrzuty zaopatrzenia i podobno kilka innych rzeczy w tym poprawiony interfejs.

Drake84pl

Mam dokładnie tak samo, PUBG jest jak dla mnie zbyt hardcorowy i częściej bym się stresował i ginął niż dobrze bawił, natomiast FBR jest takim Battle Royal na luzie, bardziej casualowy, dlatego mi podpasował.

Drake84pl

Będą pracować nad tym i nad tym, są chyba dwie oddzielne ekipy z której każda zajmuje się swoim trybem (jeżeli się nie mylę). W październiku mają do PvE dodać nowy tryb hordy oraz nowy biom Halloweenowy z nowym eventem.

Drake84pl

Ciekawa jest też intryga o której ostatnio hucznie w sieci – Twórcy PUBG nie podoba się jak bardzo podobny jest FBR do jego produkcji.

Kinya Turbgroszka

obserwuję tę dramę i mam zamiar opisać. W skrócie: niech się bluehole zamknie w końcu bo tylko psuja opinię o sobie :/