To była tylko kwestia czasu kiedy studio Epic Games, twórcy mega popularnego trybu Battle Royale w Fortnite, zdecyduje się podbić serca użytkowników mobilek. I ku mojemu zaskoczeniu, stanie się to szybciej niż zakładałam.

Fortnite Battle Royale zawita na urządzenia mobilne już wkrótce! To będzie dokładnie ta sama gra jaką znacie z PC, Mac, PlayStation 4 oraz Xbox One. Ta sama rozgrywka, ta sama mapa, taka sama zwartość i także co tygodniowe aktualizacje.

To nie koniec dobrych informacji, bo dzięki Sony, Fortnite Battle Royale będzie wspierać crossplay pomiędzy PC, Mac, PS4, iOS i Android! Oznacza to, że na gracze różnych urządzeniach będą mogli zagrać razem.

Wierzymy, że to przyszłość naszych gier. Ta sama gra na wszystkich platformach. Jakość grafiki z konsoli. Graj kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Już w najbliższy poniedziałek, 12 marca, rusza specjalny Invite Event dla iOS na oficjalnej stronie gry: fortnite.com. Pierwsze zaproszenie wysyłane będą niedługo po tym wraz z linkiem do pobrania gry z App Store. Jeśli nie otrzymacie zaproszenia od razu, to sie nie martwcie, bo w nadchodzących miesiącach studio Epic Games regularnie będzie dodawała kolejnych graczy.

Gracze, którzy otrzymają zaproszenia do pierwszych testów mobilek z systemem iOS, dostaną także kody dostępu dla znajomych.

Udział w tym evencie (teście) będą mogły wziąć osoby posiadające co najmniej iPhone 6S / SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 z połączeniem internetowym.

Rewelacyjny pakiet Startowy dla Fortnite Battle Royale

Wsparcie dla Androidów pojawi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

I co o tym myślicie?

ŹRÓDŁOEpic Games
Poprzedni artykułRuszyły prace nad The Division 2!
Następny artykułTylko dzisiaj – Sea of Thieves dostępne dla wszystkich!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
tiomor

Przecież taki crossplay nie ma racji bytu. Zestawienie konsol+telefonów jest ok, to mniej wiecej ten sam poziom sterowania, ale dorzucenie do tego graczy na myszce+klawiaturze?
Albo będą chamskie autoaimy i któraś strona będzie płakać, albo ich nie będzie i druga strona będzie płakać ;d
Już nie wspomnę jaką olbrzymią przewagę daje większy ekran ;d

Tak czy siak – totalnie nie szanuje tej gry, więc mi to wisi :v