Sporo interesujących nowości nadchodzi do Fortnite: Ratowanie Świata. Niektóre z nich zapowiedziane zostały już kilka miesięcy i wygląda na to, że w końcu się ich doczekamy. Ponadto ekipa trybu PvE zapowiedziała zmiany w złocie sezonowym (po raz kolejny) oraz wyjaśniła jak poradzić sobie w obronie generatorów na Drodze 99.

Zacznijmy od misji Przetrwaj Burzę, w której to gracze muszą obronić generatory na nowej mapie Droga 99. Po wprowadzeniu ostatniej aktualizacji, twórcy gry odkryli, iż pustaki zaczęły atakować jedynie generator A, nawet jeśli inne zostały już wybudowane. Niestety, naprawienie tego błędu nie jest już możliwe przed końcem tego wydarzenia. Devsi radzą aby dość mocno ufortyfikować generator A, bo to na nim skupiona jest uwaga pustaków. należy jednak także zwracać uwagę na pozostałe generatory, których pasek życia nie pojawia się na HUD, gdyż w ich okolicy mogą pojawić się pustaki i mogą one ulec zniszczeniu.

Podczas grudniowego wydarzenia w Fortnite Ratowanie Świata, twórcy dodali sklep związany z wydarzeniami oraz nową walutę: złoto sezonowe. Na początku wydarzenia „Wiosno Przybywaj!” nie wydane wcześniej złoto sezonowe zostało zresetowane do 0, głównie po to by nie dopuścić do horrendalnych ilości tej waluty wraz z upływem czasu.

Na przyszły tydzień zapowiedziano aktualizację 4.0, a wraz z nią start kolejnego wydarzenia sezonowego. Tym razem jednak developerze zamiast zresetować złoto sezonowe zebrane przez graczy, postanowili wypróbować inne podejście: wprowadzić maksymalny pułap na jego posiadanie w wysokości 5.000 złota. Oznacza to, że złoto sezonowe nie zostanie zresetowane w przyszłym tygodniu, ale gracze którzy osiągną pułap 5.000 przestaną je zarabiać. Mam nadzieję, że ta informacja pozwoli zaplanować Wam wydatki 🙂

Już w przyszłym tygodniu w Fortnite Ratowanie Świata zadebiutuje kolejne wydarzenie sezonowe. Tym razem gracze będą mogli zdobyć nowy zestaw broni wojskowych oraz bohaterów z Komanda Cieni (Shadow Ops), a do tego żołnierz posiadać będzie zupełnie nową umiejętność. Kolejny tydzień przyniesie nowe misje fabularne oraz nowego bohatera.

To co jednak może zainteresować Was najbardziej, to zapowiedź aktualizacji 4.2, która to wstępnie zaplanowana została na trzeci tydzień maja (w okolicy 15.05). To właśnie wtedy do gry dodany zostanie długo oczekiwany system zmiany profitów na broniach.

Zgodnie z zapowiedziami ekipy Fortnite: Ratowanie Świata, gracze ponownie będą mogli wylosować pojedyncze profity. Nie wszystkie z nich będzie można zmienić, a niektóre będą miały tylko określone alternatywy. Dobra wiadomość jest taka, że zmiana ta nie będzie kosztować V-dolców, a jedynie zasoby dostępne w grze.

I jak Wam się podobają te zmiany oraz zapowiedzi nowości?

Poprzedni artykułDaybreak Games drama: Sony współwłaścicielem, olbrzymie zwolnienia
Następny artykułH1Z1: kaski motocrossowe do zdobycia, maska jednorożca do kupienia
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Morawiec

Czy jak osiągnie się pułap 5000 złota to po wydaniu można znowu zbierać czy jedynie jeśli wydam przez aktualizacją?

Kinya Turbgroszka

pułap wchodzi po aktualizacji 4.0, więc do tego czasu możesz zbierać jak dużo chcesz 🙂

Rafał Morawiec

A potem jak uzbieram 5000, wydam to znowu mogę nazbierać do 5000, tak?

Kinya Turbgroszka

no tak, limit będzie 5.000