Brendan „PlayerUnknown” Greene udzielił ostatnio interesującego wywiadu portalowi EuroGamer. Jednym z poruszanych tam tematów, były problemy graczy z czerwoną strefą w PUBG i okazuje się, że w jego uznaniu strefa ta działa poprawnie.

Co ciekawe, zgodnie z jego słowami, każda osoba ginąca od czerwonej strefy jest kiepskim graczem i ewidentnie zasługuje na śmierć w tej strefie. Działają one tak jak powinny: sieją zamęt oraz spustoszenie, wprowadzając nieco adrenaliny do rozgrywki, a każdy odpowiednio dobry gracz, jest w stanie zauważyć gdzie się pojawią.

Po takich słowach wydawałoby się, że funkcjonalność czerwonych stref pozostanie bez zmian. Wydawałoby się… bo na serwer eksperymentalny, gdzie trwają beta testy mapy Savage, trafiła zmiana zmniejszająca obszar tych stref oraz czas ich trwania. Ciekawe, czy zmiana ta wprowadzona zostanie na wszystkie mapy?

Aktualizacja #11 doda także trasę lotu dla samolotu, możliwość oglądania meczy prywatnych w czasie rzeczywistym oraz nową płatną skrzynkę Equinox. Dodatkowo, za 5.000 BP gracze będą mogli jednorazowo zakupić unikalna skórkę na patelnię „Tarcza Strzelecka”.

Oprócz tego, jeszcze przez kilkanaście godzin trwa II faza testów nowej mapy Savage. Twórcy gry zmniejszyli obszar czerwonej strefy oraz wprowadzili funkcję umożliwiającą dostosowywanie się niebieskiej strefy w zależności od ilości pozostałych przy życiu graczy. Ponadto dodano trzy nowe lokacje na wyspie: gaj Banyan, kamieniołom oraz doki, a także wprowadzono wiele poprawek.

Także i użytkownicy darmowej wersji mobilnej PUBG doczekali się kilku nowości. Najnowsza aktualizacja 4.0 dodała nowe tryby rozgrywki dla 28 osób, strefę treningową, zmierzch oraz wiele poprawek optymalizujących grę.

ŹRÓDŁOPUBG Corp.
Poprzedni artykułSnobistyczne elfy z Summerset w nowym zwiastunie The Elder Scrolls Online
Następny artykułCzystka, nowy system walki i inne nowości trafiły na serwery Conan Exiles