PUBG Corp. utworzyło nowe studio – Strinking Distance z siedzibą w Kalifornii (USA), które rozpoczęło prace nad nową grą fabularną osadzoną w realiach PlayerUnknown’s Battlegrounds.

PlayerUnknown’s Battlegrounds to niezmiernie popularna strzelanka z gatunku Battle Royale, która – zgodnie z informacjami podanymi przez Super Data Research, tylko w samym roku 2019 sprzedała prawie 5 milionów egzemplarzy! Wczorajsza aktualizacja do tej gry, dodała potężny pistolet Deagle, amfibię, możliwość chwytania wystających krawędzi podczas skoku oraz system pingowania, a w planach twórców jest ulepszenie wizualne mapy Erangel.

Do zarządzania nowym studiem, PUBG Corp. zatrudniło osobę ze sporym doświadczeniem w branży gier – Glena Schofielda. To były wiceprezydent i manager studia Visceral Games, a także współzałożyciel studia Sledgehammer Games, twórców Call of Duty.

O nowej produkcji nie wiemy zbyt wiele. W ogólnym komunikacie ujawniono jedynie, że ma być to „doświadczenie nastawione na narrację„. Mam jednak szczerą nadzieje, że będzie to przynajmniej kooperacja.

Poprzedni artykułThe Division 2 zapowiada nowe bronie oraz zmiany w umiejętnościach i egzotykach
Następny artykułArcheAge: aktualizacja Echo Hiram już dostępna