Ekipa Conan Exiles szykuje się do zaplanowanej na 8 maja premiery tego survivala i w związku z tym twórcy skoncentrowani są obecnie na poprawieniu stabilności gry, wydajności oraz optymalizacji. Ponadto, wczoraj na serwery PC oraz Xbox One trafiła ostatnia duża aktualizacja przed premierą tej gry, która część zmian i nowości, jakie udostępnione zostały kilka tygodni temu na serwerze testowym.

Od grudnia do Conan Exiles dodano setki nowych broni oraz pancerzy, a także zmieniono zasady ich odblokowywania w miarę postępów postaci. Niektóre z pancerzy oferują teraz bonusy do wybranych atrybutów, co daje graczom jeszcze większy wpływ na to, jak wyglądać będzie ich rozgrywka. Oprócz tego dodano możliwość wytwarzania Legendarnych Pancerzy, a w ukrytych w świecie skrzyniach znaleźć będzie można Legendarne Bronie. Klucze do otworzenia tych skrzyń otrzymuje się z zabitych bossów.

Ponadto ekipa Conan Exiles dodała mnóstwo nowych elementów służących zarówno do budowy, jak oraz wystroju baz, a do tego od dnia premiery gracze będą mogli budować bazy także i wokół wielkich drzew, jakie znaleźć będzie można na bagnach.

Jeśli preferujcie rozgrywkę PvE, to ucieszy Was z pewnością informacja o dodaniu nowych lochów dla grup – niektóre z nich są ukryte, a także mocniejszych przeciwników, którzy dostarczą nie tylko więcej wyzwań, ale i lepszych nagród. Dodana została także uprawa roślin, które mogą być później wykorzystane w rzemiośle, oraz system Czystki, czyli ataków przeciwników NPC na bazy tworzone przez graczy.

Oprócz tego, dzięki nowemu przedmiotowi – pokojowi map, przepis na który trzeba znaleźć na Zmieach Wygnańców, gracze mogą szybko podróżować w niektóre odkryte przez nich lokacje.

Warto dodać także, że system walki został znacznie ulepszony, czyniąc go bardziej taktycznym i brutalnym, a każda broń ma swoje mocne oraz słabe strony.

Niestety, bagna oraz tereny wulkaniczne udostępnione zostaną dopiero w dniu premiery Conan Exiles.

I najważniejsza informacja na koniec: WIPE serwerów.

W dniu premiery wszystkie oficjalne serwery Conan Exiles zostaną zresetowane, postacie oraz ich progresja usunięte, i uruchomione będą jako świeże serwery, z nowymi bazami danych. Wszyscy gracze, zarówno ci zupełnie nowi, jak i powracający, zaczną na równych zasadach.

Nauczona wieloma premierami, wiem iż nie ma sensu zaczynać gry w dniu premiery – 8 maja. Nie wiem jak Wy, ale ja wyruszę na Ziemie Wygnańców 9 maja. Mam też nadzieję, że studio Funcom poda listę serwerów oficjalnych przed premierą, tak abyśmy mogli wybrać pasujący nam serwer PvE.

A tymczasem obejrzyjmy jeszcze raz najnowszy zwiastun Conan Exiles.

ŹRÓDŁOFuncom
Poprzedni artykułPUBG testuje mapę Savage, dodaje skrzynkę Equinox
Następny artykułEpic Games usuwa Rakietę Kierowaną, zapowiada zmiany w przełączaniu broni