W trakcie prezentacji podczas tegorocznych targów London’s Games Festival, studio Bossa ogłosiło, iż już w maju ich unikalne MMO z elementami sandboxowymi Worlds Adrift, zadebiutuje na Steam Early Access.

Zgodnie ze słowami współzałożyciela studia, Henrique Olifiers, dzięki rozpoczęciu zamkniętych beta testów Worlds Adrift w zeszłym roku, twórcy otrzymali olbrzymią ilość opinii i informacji zwrotnych na temat tej gry, co znacznie wpłynęło na jej udoskonalenie.

Jesteśmy gotowi, aby udostępnić grę szerszej publiczności i jeszcze ściślej współpracować z graczami, ucząc się i kontynuując jej ulepszanie. Jest to kolejny powód dla którego nazywamy Worlds Adrift jako pierwsze MMO współtworzone przez graczy.

Worlds Adrift udostępniony zostanie na Steam Early Access już 17 maja. Osoby zainteresowane będą mogły zakupić jeden z pakietów, z których najtańszy kosztować ma 23 Euro.

Przypomnijmy, że w Worlds Adrift gracze są w stanie tworzyć całe wyspy, a te najlepsze dodawane są przez twórców do gry. Kreator Wysp udostępniony został za darmo już 2016 roku, dzięki czemu świat gry jest regularnie wypełniany kreacjami tworzonymi przez graczy.

Co ciekawe, to dzięki zastosowaniu systemu SpatialIOS, wszystkie przedmioty w tej grze mają swoją własną wagę oraz fizykę w czasie rzeczywistym. Dzięki latającym statkom powietrznym gracze mogą zwiedzać lewitujące wyspy, ale muszą w tym samym czasie brać pod uwagę takie czynniki jak prądy powietrza, szybkość, zużycie powietrza i inne rzeczy.

Ktoś z Was gra lub jest zainteresowany tą produkcją?

Poprzedni artykułFortnite Battle Royale dodaje powtórki i fort kieszonkowy
Następny artykułJuż wkrótce ruszają otwarte beta testy Dauntless
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Nsuidara

w maju, moim faworytem jest Moonlighter 😛