Kolejny post z cyklu „trochę późno„… Kilka(naście) dni temu na serwery Rust trafiła bardzo ciekawa aktualizacja, która dodała do gry neutralny obóz naukowców, możliwość nurkowania i wydobywania podwodnych skarbów, a także ulepszyła system walki z oszustami.

Zacznijmy od Obozu Szalonych Naukowców, którzy to przejęli jedno z miasteczek i – by czuć się bezpiecznie, zamontowali w nim mnóstwo automatycznych i śmiertelnie niebezpiecznych wieżyczek.

Tak długo jak gracze przestrzegają panujących tu zasad (bez broni, bez łupienia, bez zabijania i… nie wolno spać!), mogą zwiedzać tę lokację i wchodzić w interakcje z innymi graczami. Prócz tego znaleźć tu można podstawowe stoły rzemieślnicze, miejsce do grillowania, czy nawet automaty sprzedające broń, odzież oraz materiały budowlane.

Ponadto twórcy Rust dodali do gry sprzęt do nurkowania oraz powód podwodnej eksploracji: zatopione wraki i inne lokacje, w których znaleźć można skrzynie wypełnione cennymi łupami. Każda z tych skrzyń jest (jakimś cudem) przymocowana do dna, więc by móc ją otworzyć, trzeba ją wpierw uwolnić, poczekać aż wypłynie na powierzchnię i dopiero wtedy wyciągnąć znajdujące się w niej skarby.

Ekipa Facepunch Studio ulepszyła poza tym system wykrywania oszustów, więc wiele wcześniejszych hacków powinny zniknąć z gry. Usunięto także wiele błędów i exploitów związanych z budowaniem, a także wprowadzono widoczność noszonych skórek w widoku z pierwszej osoby.

Ostatni Hotfix gry poprawił natomiast budynki w strefie neutralnej, a także Helikopter CH47 (gracze w końcu mogą czuć się w miarę bezpiecznie). Oprócz tego wieżyczki znajdujące się w tym miejscu pozwalają zbliżać się do strefy jedynie graczom i naukowcom NPC, a wszelkie inne stworzenia (niedźwiedź, wilk, dzik) uważane są za wroga i atakowane.

Ponadto ekipa Rust rozpoczęła prace nad dodawaniem większej ilości obiektów do stwarzania własnych map, a także naprawiono błędy związane ze złym wyświetlaniem niektórych obiektów graficznych.

Świetnie to wygląda – prawda?

 

P.S. Dzięki Blazed za pomoc!

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykuł15-lecie PlanetSide i „tysiące” nowych alertów
Następny artykułCliff Blesziński zamyka Boss Key Studio