Memories of Mars to kolejny survival z wielkim otwartym światem, którego akcja osadzona została w okolicach porzuconych kopalni na Czerwonej Planecie. Gra ta zadebiutuje na Steam już 5 czerwca.

Gracz wcieli się w postać klona na Marsie, który to dowiaduje się, że jego życie zakończy się wraz z cyklicznie pojawiającymi się rozbłyskami słonecznymi, które to palą powierzchnię planety co kilka tygodni.

Jak to w przypadku survivali bywa, także w Memories of Mars by przetrwać, trzeba będzie wybudować bazę, rywalizując o zasoby z przeciwnikami NPC, jak i innymi graczami. Użytkownicy mogą współpracować, odkrywać, gromadzić zasoby i budować bazy obronne lub też zwiedzać powierzchnię planety, na której odkryć można opuszczone tarraformujące machiny, kopalnie, jaskinie, kaniony oraz kratery po meteorytach.

Do dyspozycji graczy oddany zostanie rozległy obszar stworzony specjalnie z myślą o eksploracji, a unikalna mechanika sezonów ma regularnie zmieniać zasady rozgrywki. Okresowo pojawiające się i katastrofalne w skutkach rozbłyski słoneczne, zmiotą z powierzchni planety zbudowane przez graczy struktury, a także zmienią wygląd Marsa odsłaniając ukryte wcześniej tajemnice. Celem twórców jest, by sezony odświeżały rozgrywkę, wprowadzając nowe lokacje i wydarzenia, a także dodając nowe przepisy oraz wrogów.

Część talentów i umiejętności zdobytych przez graczy w przeciągu sezonu, zostanie zachowana i przeniesiona do kolejnego klona, dzięki czemu będą oni mieli dostęp do znanych wcześniej przepisów.

Memories of Mars zadebiutuje na Steam Early Access już 5 czerwca i kosztować będzie 29,99 Euro.

Zainteresowani?

 

 

 

 

Poprzedni artykułSzybkie spojrzenie na klasy w Defiance 2050
Następny artykułTwierdza Tashy de Soto w Conan Exiles