Wygląda na to, że No Man’s Sky z najbardziej znienawidzonej gry ostatniego dziesięciolecia stało się tą, do której warto wrócić. Każda kolejna aktualizacja dodawała kolejne nowości i ulepszała ten tytuł, ale to ta ostatnia – Next, rozbudziła ponowne zainteresowanie.

Studio Hello Games udał się niezły wyczyn i No Man’s Sky stało się w końcu jedną z najpopularniejszych tytułów ostatniego tygodnia. Tylko na Steam do gry loguje się każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób, a przecież produkcja ta dostępna jest także na PlayStation 4 i zadebiutowała w zeszłym tygodniu na Xbox One.

Oczywiście premiera rozszerzenia Next nie obyła się bez kilku problemów. Część z nich została dość szybko załatana przez twórców, podczas gdy na rozwiązanie innych trzeba będzie poczekać. Chodzi mi tutaj o brak multiplayera dla wersji No Man’s Sky na GOG.com, który to pojawić się ma dopiero za kilka miesięcy. Całe szczęście GOG stanął na wysokości zadania i postanowił zwrócić pieniądze osobom, które zakupiły ten tytuł nie patrząc na datę, kiedy to zrobiły.

Patrząc na wykres osób grających w No Man’s Sky na Steam, zadaję sobie pytanie, czy rzeczywiście warto ponownie wypróbować ten tytuł? Jeszcze przez dwa dni można go kupić na Steam w cenie obniżonej o 50%, chociaż na Green Man Gaming można grę tę kupić jeszcze taniej.

No więc dajcie znać – rzeczywiście studio Hello Games odzyskało Wasze zaufanie? Czy No Man’s Sky stał się w końcu sandboxem z przedpremierowych zwiastunów, na którego tak bardzo wówczas czekaliśmy?

Bo powiem uczciwie, patrząc na liczne zdjęcia udostępnianie przez graczy, to mam coraz większą ochotę by w nią zagrać i potrzebuje kogoś, by mnie powstrzymał 🙂