Marsjański survival ROKH miał być hitem. Sporo rzeczy na to wskazywało: świetny pomysł, piękna grafika, wcześniejsze doświadczenia branżowe tworzących je osób. Wyszło inaczej i wychodzi na to, że możemy raczej już zapomnieć o tej grze…

ROKH zadebiutował na Steam w maju 2017 roku i niestety ilość błędów oraz wiele innych problemów sprawiły, iż produkcja ta była praktycznie niegrywalna. Winą za to obarczeni zostali podwykonawcy pomysłodawcy i wydawcy, czyli studia Darewise Entertainment, które po dłuższej batalii zerwało z nimi kontrakt. Kilka miesięcy później, do naprawienia ROKH zatrudnione zostało kolejne studio i nowa wersja trafiła na serwery w marcu tego roku.

Niestety, zainteresowanie ROKH spadło i wygląda na to, że twórcy – przynajmniej na razie, wstrzymali prace nad jej rozwojem. Przedstawiciele studia zdradzili bowiem, że od kilku miesięcy nadaremnie próbują znaleźć wydawcę lub partnera finansowego, który wsparł by rozwój tej gry. W tej chwili gra przynosi zerowy dochód, a to niestety uniemożliwia jakiekolwiek prace.

Jeśli myślicie jednak, że to już koniec studia Darewise Entertainment, to warto przypomnieć iż od marca developerzy pracują nad kolejną produkcją: innowacyjną gra wieloosobową z gatunki sci-fi, która na razie znamy jako Project C.

W momencie ogłaszania Project C, twórcy twierdzili, że ROKH nadal jest dla nich priorytetem. Już wtedy czarno widziałam przyszłość tego survivala i widać, że sie nie pomyliłam. Przy braku zainteresowania ROKH i brakiem środków finansowych, nie ma co sie dziwić, że oficjalne ogłoszono zawieszenie prac.

Możemy mieć jedynie nadzieję, że w pewnym momencie zjawi się jakiś wybawiciel, wyłoży kasę i prace nad ROKH ruszą ponownie. Do tego czasu, gra zostaje odłożona na półkę z innymi nieukończonymi produkcjami, jakie debiutują we wczesnym dostępie na Steam.

ŹRÓDŁOKomunikat
Poprzedni artykułOdwiedźcie Orsinium w nowym wydarzeniu w Elder Scrolls Online
Następny artykułO tym jak Oxygen Not Included zmusił mnie do szukania poradników