Wyobraźcie sobie, że lądujecie na nowej planecie, zbieracie surowce, budujecie bazę, a do tego tworzycie armię robotów, która Wam w tym pomoże. A jak macie za mało miejsca lub brakuje Wam surowców, to atakujecie bazy sąsiadów i rozpoczynacie wojnę.

Witamy w Outpost Zero, kolejnym survivalu w klimacie sci-fi, który wczoraj zadebiutował na Steam Early Access.

Tym razem gracz wciela się w Nadzorcę SI wysłanego z Ziemi, któremu powierzono przyszłość ludzkości. Jego zadaniem jest stworzenie przyjaznego środowiska przygotowanego na przyjęcie nadciągających kolonistów, chcących uciec z umierającej planety.

W swojej istocie Outpost Zero łączy w sobie survival, strzelankę oraz elementy sandboxa. Gracze staną do walki nie tylko z wieloma stworzeniami zamieszkującymi tą planetę, ale będą musieli bronić swojej bazy przed bandami piratów kosmicznych oraz innych wrogów.

Oczywiście pod przewodnictwem gracza, ta wroga planeta może zostać przekształcona w kwitnącą kolonię w pełni funkcjonującym społeczeństwem robotów posiadających sztuczna inteligencję. Jednak do jej prawidłowego funkcjonowanie trzeba będzie zbierać surowce, budować stabilną gospodarkę, tworzyć placówki górnicze i w pełni zautomatyzowane łańcuchy dostaw w fabrykach tworzących niezbędne komponenty. A do tego by roboty były sprawne, zdrowe i szczęśliwe, – a co za tym idzie, skore do pomocy, należy im stworzyć odpowiednio wyposażone bazy.

W miarę rozwoju kolonii, gracze otrzymują dostęp do przedmiotów z wyższych poziomów. Karabiny, wzmacniane pancerze, plecaki odrzutowe, szybowce, rakiety, generatory tarczy i wiele innych rzeczy, wzmocni Waszą armię robotów i pomoże Wam zdominować tę planetę.

To jak – zainteresowani? Outpost Zero można zakupić już na Steam Early Access, a dp 19 lipca cena została obniżona o 20%.

Poprzedni artykułWszystko co musicie wiedzieć o karnecie bojowym na Sezon 5 w Fortnite Battle Royale
Następny artykułPotwory prosto z koszmarów w Remnant: From the Ashes