W drugiej połowie września ruszają kolejne alfa testy Ashes of Creation, MMORPG z wielkim otwartym światem oraz ciekawą mechaniką terytorialną. Nie ma się więc co dziwić, że na ostatnim streamie studio Intrepid zaprezentowało graczom, co będą mogli testować.

Faza Alfa 1 potrwać ma kilka miesięcy. W trakcie jej trwania, użytkownicy prócz zwiedzania świata oraz wykonywania misji, otrzymają także dostęp do battlegroundów, oblężeń oraz trybu hordy.

Battlegroundy to nic innego jak walki PvP ograniczone do maksymalnie 100 graczy na specjalnie do tego celu przygotowanych arenach. Po zakończeniu rozgrywki, gracze będą mogli natychmiast kolejkować do kolejnego meczu. Taki fantasy-battle-royale, tyle że z nastawieniem, na testy systemu dobierania graczy – tak przynajmniej wynika ze słów twórców.

W trakcie oblężeń zamków wziąć będzie mogło udział do 200 graczy, a twórcy mają nadzieję przetestować obciążenia serwerów, mechaniki i różne inna tajemnicze ustawienia.

Najciekawiej zapowiada się tryb hordy, który skoncentrowany będzie na kooperacji graczy, którzy muszą ochronić miasto przed atakiem kolejnych fal coraz mocniejszych przeciwników AI.

Oczywiście zarówno battlegroundy, horda, oblężenia, jak i zwykłe levelowanie postaci w trakcie alfa testów, związane będzie ze walką z przeciwnikami. Użytkownicy spodziewać się więc mogą wieli zmian związanych z tym systemem walki, umiejętnościami oraz wielu łatek balansujących. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie wiele nowych broni, takich jak chociażby wyrzutnie eliksirów, księgi czarów i inne, które jednak mogą nie trafić do końcowej wersji gry.

Sama walka, szczególnie w tak wczesnej fazie rozwoju gry, także wygląda bardzo interesująco.

W tej chwili devsi pracują nad ulepszeniem systemu „action combat”, ale za kilka miesięcy do dyspozycji graczy oddany zostanie także hybrydowy system „tab-target”, który to pozwoli im na wybór preferowanego systemu walki.

Twórcy Ashes of Creation zaprezentowali także wiele prac koncepcyjnych przedstawiających bronie, ubiory (ponad 30 elementów, których wygląd będzie można zmienić!), kramy, stoły rzemieślnicze, a nawet olbrzymie rzeźby, które będzie można znaleźć przemierzając świat. Prócz tego przedstawiono prace koncepcyjne wierzchowców bojowych i ich pancerzy, a nawet zdradzono co nieco o systemie hodowli stworzeń, który pozwoli na zmianę ich wyglądu.

Poprzedni artykułWorlds Adrift zapowiada serwer PvE
Następny artykułMiscreated wprowadza torsje i inne reakcje postaci, dodaje ciężarówkę
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Taneroth

Bardzo trafne podsumowanie nowości z ostatniego streama z drobnym wytłumaczeniem. Jeśli chodzi o mnie to dostęp do testów Alpha 1 za 1900zł wykupiony, więc już za niespełna miesiąc odpalamy streama i startujemy z testami 🙂

ghoulas

I zabija grę z EU wybierając na wydawcę my.scam. fak! Nosz chyba mnie szlag trafi kolejny ciekawy tytuł do kosza.

Info tutaj.
https://www.mmorpg.com/ashes-of-creation/news/mycom-to-handle-publishing-duties-in-europe-mailru-for-cis-regions-1000049530