Ashes of Creation szykuje się powoli do wrześniowych alpha testów, a po drodze twórcy ujawnili, że wydawcą tego MMORPG w Europie została firma My.com. I rozpętało się piekło…

Steven Sharif, założyciel studia Intrepid, szybko wydał oficjalne oświadczenie, którego celem miało być uspokojenie społeczności i zapewnienie, że twórcy utrzymają pełna kreatywna kontrolę nad grą.

Kolejne informacje przekazane społeczności Ashes of Creation przez Sharifa na Discordzie, mówią o długim poszukiwaniu wydawcy, zapewnieniu jakości oraz uniknięciu wszelkich elementów Pay-to-Win.

Chcę podkreślić, że szukanie możliwości wydawniczych z Ashes of Creation w EU i krajach WNP, zajęło nam bardzo dużo czasu. Rozmawialiśmy praktycznie z każdym partnerem, który był dostępny. Dla nas najważniejszym celem był jednoczesna globalna premiera Ashes of Creation, która zaplanowana została na 2020. Tworzymy tę grę w takim tempie, że nie było opcji abyśmy mogli publikować ją sami. Wiedzieliśmy, że znalezienie partnera wydawniczego wymagać będzie nie tylko, aby miał on to samo zdanie na temat braku elementów Pay-to-Win, ale aby także z punktu widzenia jakości usługi był on w stanie postawić Ashes of Creation na pierwszym miejscu.

Ustaliliśmy konkrety i będą one przestrzegane. Mamy to na papierze. Więc niezależnie od wcześniejszej historii i odczucia społeczności gier MMORPG, chciałbym prosić o odrobinę zrozumienia i zaufania.

Ponadto Sharif wspomniał iż Intrepid Studio samo będzie wydawało Ashes of Creation w Ameryce północnej, a wydawca dla Azji i Oceani nie został jeszcze znaleziony.

Nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej blokady regionów, wiadomo natomiast, że wszelkie aktualizacje Ashes of Creation odbywać się będą zgodnie z harmonogramem twórców gry. Jeśli chodzi o lokalizację, to nadal nie wiadomo kto będzie za to odpowiadał, ale jedno jest pewne: to MY.com odpowiadać będzie za informacje o kontach i rozliczenia.

Transkrypt całej rozmowy dotyczący Ashes of Creation i My.com znajdziecie na AoC Wiki.

A co Wy sądzicie o My.com, jako o wydawcy Ashes of Creation w Europie?

Poprzedni artykułGloria Victis ulepsza uprawę roli, zapowiada machiny oblężnicze
Następny artykułEkipa Bless Online zapowiada nowości, odpowiada na pytania związane z Bless Unleashed