Ekipa Fortnite Battle Royale opublikowała nowy materiał filmowy, w którym zdradziła jakie zmiany trafia do gry wraz z zbliżającą się aktualizacją 5.40. Prócz tego zapowiedziano nowe wydarzenie związane z trybem okresowym.

Aktualizacja 5.40 wprowadzi do trybu Battle Royale „burzowe niszczenie„. Funkcja ta polegać będzie na tym, że krawędzie kręgu burzy będą uszkadzać budynki graczy w końcowych fazach meczu. Zgodnie ze słowami Erica Williamsona, głównego projektanta gry, zmiana ta wpłynie na mniej niż 10% meczy, ponieważ reszta kończy się szybciej. Twórcy mają nadzieję, że zmiana ta zmienić rozgrywkę w końcowym etapie meczu na bardziej dynamiczną.

Studio Epic Games regularnie dodaje do gry nowe przedmioty, usuwając jednocześnie niektóre ze starszych. Wraz z aktualizacją 5.40 gracze pożegnają się z rewolwerem, a Sezonie 6 z kilkoma innymi. Usunięcie przedmiotu z gry nie oznacza, że więcej go nie zobaczymy – wystarczy spojrzeć na rakietę kierowaną.

Ponadto aktualizacja 5.40 doda nową metodę transportu oraz zbalansuje niektóre przedmioty zmieniając ich klasę rzadkości (np. zdalnie odpalane ładunki z rzadkich na epickie). Ponadto twórcy maja zamiar zmienić także rozmiary stosów niektórych przedmiotów i częstotliwość ich występowania. Dla przykładu bomba taneczna będzie teraz pojawiać się w stosach po 2, a maksymalna ilość osłon w stosie wzrośnie z 2 na 3.

Z innych ciekawostek, jakie widać na powyższym materiale filmowym warto wspomnieć o nowym budynku w Wykrzywionych Wieżach (0:29), podwójnych pistoletach na poziomie rzadkim (0:37) oraz o pistolecie z tłumikiem na poziomie rzadkim (1:34).

Prócz tego studio Epic Games zapowiedziało nowe wydarzenie w Fortnite Battle Royale: High Stakes. Nie zdradzono jeszcze jego szczegółów, ale wiadomo iż będzie związany z nowym trybem okresowym Gateway, oferować będzie nowe wyzwania i do zdobycia będzie unikalny strój Wild Card. Więcej informacji dowiemy się podczas rozpoczynających się dzisiaj targów PAX West.

Poprzedni artykułPlanetSide 2 zapowiada nowy kontynent i wiele usprawnień
Następny artykuł100.000 złota do zgarnięcia we wrześniu w Elder Scrolls Online