Dawno, dawno temu, w czasach corocznych konferencji SOE Live, wielkich planów snutych przez Johna Smedleya i świetności PlanetSide 2, twórcy gry ujawnili rzeczy nad którymi trwają prace.

Otrzymaliśmy wówczas słynne RoadMap dla PlanetSide 2, widzieliśmy zwiastuny wysp bojowych i wiele innych ciekawostek, które nigdy nie trafiły do gry. Wśród nich były nowe kontynenty i latające bastiony.

No cóż, to ma się zmienić, bo przynajmniej jedna rzecz zapowiadania kilka lat temu, trafi w końcu do PlanetSide 2.

W trakcie wczorajszego streamu, developerzy ujawnili, że trwają prace nad kolejnym kontynentem złożonym z wielu wysp – Oshur.

Gracze nie znajdą na nim żadnych Warpgate, a ich rolę przejmą latające nad nim bastion fleet carriery. Na kontynencie tym będzie o wiele mniej baz, a zamiast tego dużo wody, co ma zachęcać do walk powietrznych. Prócz tego znajdą się tam takie biomy jak kryształowy las, dżungla, gorące źródła, a nawet łąki.

Pośrodku kontynentu znajduje się artefakt Vanu, emitujący dziwną energię, która zmienia środowisko tej wyspy. Prócz tego pod jego powierzchnią gracze znajdą rozległy system jaskiń podobny do tych z PlanetSide 1.

Prace nad Oshur są w bardzo wczesnej fazie, więc na razie nie wiadomo, kiedy zostanie dodany on do gry.

Ponadto ekipa PlanetSide 2 ujawniła, że nadal pracuje nad optymalizacją gry, wydajności alertów oraz kończą rozwiązywać problemy z siecią Orange, co znacznie poprawi rozgrywkę osobom posiadającym tę firmę jako dostawcę internetu.

Prócz tego zapowiedziano ulepszenia w systemie Fireteam, pozwalające na sprawdzenie kto jest liderem takiej drużyny oraz jego zmianę z poziomu interfejsu. Nowy chat /sitrep zastąpi nadużywany /orders i powoli na uzyskanie informacji o posunięciach sojuszników.

Nowe bronie od d0ku dodane zostaną dopiero gry twórcy będą gotowi na wprowadzenie nowej interesującej technologii, a do tego do gry powrócą samouczki wprowadzające dla nowych graczy.

Pełen zapis wczorajszego streamu znajdziecie tutaj.

Jak widzicie znowu mamy sporo zapowiedzi – myślicie, że tym razem doczekamy się ich spełnienia?

PRZEZUziriel
Poprzedni artykułKakao Games EU łamie obietnicę i wkurza graczy Black Desert Online, zapewnia o wielkim sukcesie
Następny artykułBurzowe zniszczenia i zmiany w przedmiotach w Fortnite Battle Royale
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Rozciecha

Tyle hype nie widziałem ehm… wszędzie chyba ze 2 lata w PS2. Nowy kontynent to co najmniej spora zmiana, a w dodatku by go zamknąć należy pokonać STATEK KOSMICZNY.
Chciałbym przestać grać, ale serwer działa 😀

Vuko4000

Chyba zainstaluje 🙂