Studio Daybreak ogłosiło wczoraj kilka interesujących zmian: nowy inwestor, nowa spółka, nowa arena esportowa. A pośrodku tej całej zawieruchy stoi on – Jace Hall, zbawca H1Z1 na PC, który już oficjalnie przejął władzę nad tą wersją gry i w końcu uchylił rąbka tajemnicy.

NantG Mobile, ogłoszona wczoraj nowa spółka córka Daybreak Game Company oraz NantWorks LLC, w całości przejęła zarządzanie oraz rozwój prac nad H1Z1 na PC. Na czele tej ekipy stanął Jace Hall.

Do prac nad H1Z1 na PC powrócić mają dobrze graczom znani developerzy – zarówno ci obecnie pracujący w DBG nad innymi projektami, jak i ci którzy opuścili firmę. Jace Hall pracować będzie z dedykowanym zespołem programistów oraz społecznością gry, by upewnić się, że rozgrywka jest zabawna, a jednocześnie zadbać o aspekt rywalizacji.

H1Z1 Pro League powróci w 2019 roku. Ekosystem rywalizacji jest bardzo ważny dla H1Z1 na PC i będzie głównym celem przyszłego rozwoju gry. Nowa spółka NantG Mobile jest nie tylko wydawcą H1Z1 na PC, ale i głównym partnerem ligi, co wróży dobrze dla jej przyszłości.

Z biegiem czasu nazwa H1Z1 na PC zmieniona zostanie na Z1 Battle Royale.

Dlaczego kolejna zmiana nazwy? Daybreak Game nadal jest odpowiedzialny za prace oraz publikowanie H1Z1 na innych platformach, a zatem jest wielce prawdopodobne, że z czasem pojawiać sie będą coraz większe różnice pomiędzy wersją DBG, a NantG Mobile. Posiadanie wielu wersji gry, tym bardziej jeśli znacznie się od siebie różnią, może być mylące, i dlatego właśnie planowana jest kolejna zmiana nazwy.

Na dzisiejszy wieczór Jace Hall zaplanował specjalny livestream na kanale Z1BattleRoyale na Twitch.tv, podczas którego będzie odpowiadał na pytania związane z nową spółką NantG Mobile, rozwojem H1Z1 na PC oraz planami związanymi z esportem. Start o północy czasu polskiego.

Poprzedni artykułRust poprawia wydajność, zapowiada frachtowiec i automaty do gry
Następny artykułConan Exiles zmienia działanie uli, dodaje ulubione żarło dla stworzeń