Studio CCP Games zaprezentowało pierwszy krótki zwiastun Project Nova – tworzonej od jakiegoś czasu wieloosobowej strzelanki, której akcja rozgrywać się będzie w uniwersum EVE Online.

W kwietniu 2016 roku, czyli na miesiąc przed zamknięciem serwerów nieszczęsnego, ale bardzo ambitnego DUST 514, studio CCP ogłosiło iż rozpoczęto prace nad nieco bardziej tradycyjną strzelanką – Project Nova.

Od tego czasu słyszeliśmy niewiele o tym projekcie, ale zmieniło się to podczas trwającego właśnie w Las Vegas konwentu dla fanów EVE Online. Nie tylko zaprezentowano krótki zwiastun tej gry, ale uczestnicy mają także szansę wypróbować udostępnione tam demo. Twórcy ujawnili także, że pierwsze alfa testy zaplanowane zostały na listopad i osoby zainteresowane mogą zarejestrować się na oficjalnej stronie Project Nova.

Project Nova to mroczna pierwszoosobowa kooperacyjna strzelanka, która ma opowiadać historię najemników z poprzedniej gry CCP – Dust 514. Oferować ona ma kooperacyjną rozgrywkę PvE, podczas której walczyć będziemy z proceduralnie generowanymi i adaptującymi się przeciwnikami SI, a także wiele trybów PvP. W obu przypadkach położono jednak duży silny nacisk na umiejętności i taktykę.

Niestety, mimo iż akcja Project Nova osadzona została w uniwersum EVE Online, to gry te nie będą ze sobą w żaden sposób połączone. Przynajmniej na razie.

Prócz krótkiego zwiastuna, do sieci trafiła także 20-minutowy materiał filmowy prezentujący dwa mecze PvE, podczas których wykorzystano klasy Szturmowca i Logistyka. Warto pamiętać, że to dopiero wersja pre-alfa, więc końcowy produkt może znacznie się róznić od dema zaprezentowanego podczas EVE Vegas 2018.

 

W sumie to CCP Games próbował już kiedyś swojego szczęścia w świecie strzelanek i poległ. A przecież DUST 514 był o wiele ambitniejszym projektem. Czyżby studio maiło nadzieję, że z nieco bardziej tradycyjną strzelanką mogą w końcu odnieść sukces?

Co o tym sądzicie?

Poprzedni artykułWarframe szykuje się na kolejne darmowe rozszerzenie – Fortuna
Następny artykułDark Harvest powraca do Dauntless, nadciąga Riftstalker