I Ty możesz stać się Panem jednej z bestii przemierzających Ziemie Wygnańców i korzystać z ich pomocy w walce, transporcie surowców, czy też po prostu by się nią pochwalić.

Tak – dobrze zgadliście. Długo oczekiwany i lekko opóźniony system oswajania stworzeń zawitała w końcu do Conan Exiles (wersja PC), a wraz z nim ponownie udostępniono północno-zachodnią część Zamarzniętych Ziemi.

Od dzisiaj fani tego survivala mogą oswajać i wychowywać własne zwierzaki. By zacząć karierę jako Władca Zwierząt, trzeba wpierw zbudować zagrodę, w której można odchować złapane stworzenia. Dostępne one są na trzech różnych poziomach, a w każdym z nich można wychowywać określony rodzaj stworzeń:

  • T1: hiena, łupkogrzbiety, nosorożce, gazele i strusie;
  • T2: zwierzęta z T1 + dzik, wielbłąd, krokodyl, kamienne psy, egzotyczne ptaki, pająki, pantery, jaguary, tygrysy, wilki;
  • T3: zwierzęta z T1, T2 + szarańcza, niedźwiedź, północny wilk, tygrysy szablozębne.

By móc rozpocząć swoją przygodę z hodowlą stworzeń, trzeba zdobyć jajo lub młode. Te można znaleźć w świecie, a także u niektórych bardzo rzadkich handlarzy. Młode umieszcza się w zagrodzie i czeka aż osiągnie wiek dorosłości.

Warto pamiętać o tym, że podobnie do niewolników, także i te stworzenia wymagają karmienia i zjedzą wszystko co zostanie im wrzucone do żłoba. Jednakże karmienie ich ulubionym pożywieniem, gwarantuje tymczasowe buffy, a używając do karmienia pożywienia przyprawionego cieniokwiatami z Moonlight Grove, mamy szansę wyhodować najlepszą odmianę stworzeń (jak chociażby to na tytułowym obrazku).

Zwierzęta trzymane w zagrodach produkują odchody, które można wykorzystać w donicach. A jeśli jakimś cudem któreś z nich nam padnie, to ciało można umieścić w separatorze, by uzyskać krew, kości i skórę.

No to dajcie znać, jakie stworzonka Wy będziecie oswajać 🙂

Poprzedni artykułNadciąga pierwsze darmowe rozszerzenie do Dark and Light: Shard of Faith
Następny artykułMaplestory 2 szykuje się do premiery, walczy z farmerami Meso