Już w środę, 10 października, MapleStory 2 doczeka się oficjalnej premiery i każda zainteresowana osoba będzie mogła zagrać, jako że gra udostępniona zostanie za darmo.

Prócz tego, w tym samym czasie do gry wprowadzona zostanie olbrzymia aktualizacja, która doda nową klasę, nową mapę, instancje grupowe, Mapleopoly oraz wiele więcej.

Nowa klasa – Runeblade, to idealne połączenie walki wręcz i mistycznej mocy, dzięki czemu jest ona praktycznie nie do powstrzymania.Do walki używa on kombinacji ciężkich ataków i potężnych zaklęć żywiołów, które to wzmocnione są nałożonymi na miecz runami. Oficjalna premiera doda także do gry nową strefę do eksploracji – Wyspę Karkar. Zgodnie z zapowiedzią, jest to doskonałe miejsce wypoczynkowe, gdzie absolutnie wszystko jest w porządku. Oczywiście poza nieumarłymi potwornościami, nikczemnymi diabłami, rojami owadów i zdradzieckimi konsolami do gier.Prócz tego do MapleStory 2 zawita zapowiadana wcześniej skrzynka z losowymi nagrodami – Style Crate, a także Mapleopoly, gdzie za Maple Coins i pokonywanie kolejnych pól, zdobyć będzie można unikalne przedmioty, kostiumy i emotki.Jednak nie wszystkie informacje są aż tak pozytywne.

Od kilku dni trwa wcześniejszy dostęp do MapleStory 2 i twórcy gry przekonali się, że walka z farmerami i sprzedawcami waluty Meso, będzie wymagała pewnych zmian. I to drastycznych.

By uniemożliwić sprzedawcom Meso reklamowanie się na kanałach, a przynajmniej utrudnić, postanowiono zaostrzyć restrykcje dotyczące używania World Chat. Od jutra czat ten będzie można ożywać dopiero gdy jedna z postaci na koncie osiągnie poziom 50. Podobne ograniczenia dotyczyć będą wymiany pomiędzy graczami.

Restrykcjami objęto także pocztę w grze, którą to na razie wyłączono i ponownie zostanie włączona po wprowadzeniu ograniczeń związanych z jej użyciem.

Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona tak szybką reakcją Nexon na boty i farmienie Meso w MapleStory 2. Oby tak dalej 🙂

Poprzedni artykułConan Exiles wprowadza oswajanie stworzeń
Następny artykułElder Scrolls Online uruchamia prolog do Murkmire, DLC do zdobycia za darmo