W ostatnim roku na YouTube, Twitch i innych platformach, pojawiły się nieprawdopodobne ilości dzieł inspirowanych światem Fortnite. Chcąc okazać wsparcie dla wszystkich ich twórców, z Epic Games ogłosił dzisiaj program „Wesprzyj Twórcę”!

Podczas akcji „Wesprzyj Twórcę”, twórcy zawartości będą zarabiać kasę za każdym razem, gdy ich fani wydadzą V-dolce.

Wystarczy wybierać ulubionego twórcę, a Epic Games zajmie się resztą. Wydarzenie to uruchomione zostanie wraz z kolejną aktualizacją Fortnite (nadchodzący tydzień) i potrwa do 31 grudnia.

W wydarzeniu mogą brać udział autorzy filmów, streamerzy, autorzy opowiadań, graficy, cosplayerzy, muzycy i animatorzy społeczności, którzy skończyli 18 lat. Twórcy muszą wejść na specjalnie w tym celu utworzona stronę, zgłosić do programu i oczekiwać na akceptację.

Po akceptacji, trzeba podać konto bankowe oraz dane związane z rozliczeniem podatkowym, po czym Epic Games nadaje takiemu twórcy specjalny identyfikator (epicki tag). Za każde 10.000 V-dolców wydanych przez fanów, wspierany przez nich twórca otrzyma 5 dolarów.

Po rozpoczęciu wydarzenia wystarczy przejść do sklepu z przedmiotami w Battle Royale lub zakładki Łupy w kampanii Ratowanie Świata i wybrać opcję „Wesprzyj twórcę”. W okienku dialogowym wpisać trzeba epicki tag  wybranego przez ciebie twórcy.

W trakcie akcji wszystkie osoby biorące w niej udział, będą dzielić się częścią wydanych przez siebie V-dolców ze wskazanym twórcą tak długo, jak długo będzie on wybranym twórcą.

Wybranego twórcę można zmienić w dowolnym momencie. System zapamiętuje wybranego przez ciebie twórcę przez 14 dni. Po upływie tego czasu można ponownie wybrać tego samego twórcę… lub wesprzeć kogoś innego.

Program ten obejmuje wszystkie V-dolce, które udało się Wam zdobyć (w trakcie gry, akcji lub konkursów) oraz te, które zostały zakupione w sklepie.

Co sądzicie o tym programie?

P.S. Zdjęcie tytułowe wykonane przez Codename E.L.F.

Poprzedni artykułESO: Summerset nadal mnie zachwyca
Następny artykułThe Cycle znosi NDA, szykuje się na kolejne testy