Od lipca gracze Warframe z niecierpliwością oczekiwali dnia, kiedy studio Digital Extremes udostępni za darmo kolejne rozszerzenie do swojej flagowej produkcji – Fortuna.

Nowy wielki otwarty region na Wenus, latające deskorolki, nowe bronie i pancerze są już dostępne, a dzięki temu rozszerzeniu twórcy mogą się pochwalić kolejnym rekordem w ilości jednocześnie zalogowanych osób na Steam: ponad 132 tysiące osób!

Oczywiście liczba ta nie uwzględnia graczy, którzy omijają Steam i uruchamiają grę z własnego launchera. Warto dodać także, że rozszerzenie to nie jest jeszcze dostępne na konsolach, a to oznacza, że w rzeczywistości liczba osób grających w Warframe jest – i będzie, znacznie większa.

Wracając do rozszerzenia, to Fortuna wprowadziła region Orb Vallis położony na Wenus, który to jest pięciokrotnie większy od zeszłorocznego Plains of Eidolon. Miejsce to jest domem cybernetycznych i zniewolonych Solaris, którym to pomagać będziemy w walce z bezwzględną korporacją Corpus.

W strefie tej znajdziemy wiele obiektów należących do Corpusu, w tym tętniący życiem port kosmiczny, tajny ośrodek badawczy i ogromny ołtarz Nef Anyo. Pod Orb Vallis znaleźć można także rozległą sieć jaskiń, bogatych w złoża kopalniane i unikalna faunę.

Prócz nowego regionu, rozszerzenie Fortuna dodało także latające deskorolki, możliwość konstruowania podążających za graczem robotów Moa, nowe opcje wydobywania surowców oraz łowienia ryb.

Do Warframe zawitał także Kitgun, czyli broń projektowana przez graczy z części dostępnych w sklepie Zuud, oraz nowy pancerz Garuda, absorbujący krew wrogów, by zyskać siłę i witalność.

Dajcie znać, czy udaliście się już do Orb Vallis i jak Wam się podoba ten region.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułBless Online likwiduje poważny exploit, blokuje dostęp do rynku
Następny artykułFortnite Ratowanie Świata zapowiada zmiany w interfejsie, ujawnia plany najbliższe tygodnie