Od dwóch tygodni gracze zachodniej wersji ArcheAge znajdują się w niepewności. Studio Trion Worlds zostało sprzedane i jego nowym właścicielem stała się niemiecka grupa Gamigo.

Decyzja o sprzedaży i likwidacji firmy, zaskoczyła nie tylko graczy, ale i studio XL Games. Od tego czasu wiele osób zastanawiało się, czy koreańska firma będzie kontynuować współpracę z Gamigo.

W miniony weekend na oficjalnej stronie gry opublikowano w końcu komunikat, w którym obie firmy podkreśliły konieczność stabilizacji oraz poinformowano o przeprowadzanym obecnie transferze danych i funkcji obsługiwanych wcześniej przez Trion Worlds, a obecnie wdrażanych do infrastruktury Gamigo.

Aktualizacja 5.0, która zapowiadana była na 24 października, czyli ten sam tydzień, w którym dowiedzieliśmy się o sprzedaży i końcu Trion Worlds, została wówczas przełożona. Teraz wiemy, że jej pierwsza wersja trafiła już na serwer testowy, a wstępna data wprowadzenia na serwery Live zaplanowana została na 13 listopada. Listę zmian znajdziecie na forum.

Niestety, wydarzenie specjalne związane z Halloween były częścią tej aktualizacji i w związku z opóźnieniem nie pojawią się w grze.

Warto zauważyć, że zgodnie z informacją podaną w komunikacie, zespół ArcheAge jest największym, który przeszedł do nowego właściciela, więc gracze nadal będą mieć kontakt z Khrolanem, Socke, Applegod, Tinen i Clownie.

A jeśli chodzi o rekompensatę za opóźnienie i zaistniałe zamieszanie, to ekipa ArcheAge planuje po aktualizacji 5.0 nagrodzić wszystkie konta nową odmianą pakietu Homecoming Warrior, w którym znaleźć będzie można zwoje, eliksiry, wierzchowca Midnight Kitsu oraz strój Elite Shadow Daru Uniform.


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554