Od dwóch tygodni gracze zachodniej wersji ArcheAge znajdują się w niepewności. Studio Trion Worlds zostało sprzedane i jego nowym właścicielem stała się niemiecka grupa Gamigo.

Decyzja o sprzedaży i likwidacji firmy, zaskoczyła nie tylko graczy, ale i studio XL Games. Od tego czasu wiele osób zastanawiało się, czy koreańska firma będzie kontynuować współpracę z Gamigo.

W miniony weekend na oficjalnej stronie gry opublikowano w końcu komunikat, w którym obie firmy podkreśliły konieczność stabilizacji oraz poinformowano o przeprowadzanym obecnie transferze danych i funkcji obsługiwanych wcześniej przez Trion Worlds, a obecnie wdrażanych do infrastruktury Gamigo.

Aktualizacja 5.0, która zapowiadana była na 24 października, czyli ten sam tydzień, w którym dowiedzieliśmy się o sprzedaży i końcu Trion Worlds, została wówczas przełożona. Teraz wiemy, że jej pierwsza wersja trafiła już na serwer testowy, a wstępna data wprowadzenia na serwery Live zaplanowana została na 13 listopada. Listę zmian znajdziecie na forum.

Niestety, wydarzenie specjalne związane z Halloween były częścią tej aktualizacji i w związku z opóźnieniem nie pojawią się w grze.

Warto zauważyć, że zgodnie z informacją podaną w komunikacie, zespół ArcheAge jest największym, który przeszedł do nowego właściciela, więc gracze nadal będą mieć kontakt z Khrolanem, Socke, Applegod, Tinen i Clownie.

A jeśli chodzi o rekompensatę za opóźnienie i zaistniałe zamieszanie, to ekipa ArcheAge planuje po aktualizacji 5.0 nagrodzić wszystkie konta nową odmianą pakietu Homecoming Warrior, w którym znaleźć będzie można zwoje, eliksiry, wierzchowca Midnight Kitsu oraz strój Elite Shadow Daru Uniform.

ŹRÓDŁOKomunikat
Poprzedni artykułFortnite Battle Royale dodaje ciężki karabin szturmowy i Drużynę Terroru
Następny artykułARK: Exctinction już dostępne, darmowy weekend w Survival Evolved