Ekipa pirackiego MMO Atlas przygotowuje się do nieco opóźnionego debiutu we wczesnym dostępie na Steam, a każde kolejne opublikowane zdjęcie ukazujące ten wirtualny świat buduje coraz większy hype.

Pierwotnie premiera Atlas zapowiedziana została na 13 grudnia, ale ze względów technicznych postanowiono ja opóźnić o tydzień. Już jutro jednak, 19 grudnia, serwery tej gry otworzą swoje podwoje, a mnóstwo młodych i żądnych krwi piratów rozpocznie eksplorację i podbijanie tego uniwersum.

I o ile pierwszy przeciek o Atlas pojawił się kilka miesięcy temu, to pierwsza oficjalna prezentacja tej gry nastąpiła na początku grudnia, podczas The Game Awards 2018. A jeśli zastanawiacie się dlaczego studio Grapeshot Games czekało do praktycznie ostatniej chwili, by ujawnić tę produkcję, to Jesse Rapczak – współzałożyciel studia, wyjawił powody podczas swojego wywiadu z GIbiz:

Było tak wiele przypadków, szczególnie ostatnio, że szum i hype rujnował grę. To jest coś, co w przeszłości zrobiliśmy z ARK: Survival Evolved – nie rozmawianie o grze, póki nie jesteśmy gotowi by można było w nią zagrać. Szczególnie w przypadku Atlas, to co obiecujemy brzmi jak szaleństwo i naprawdę trzeba w to zagrać, by zrozumieć, że jest prawdziwe. Nie ma sensu by przez kolejne sześć miesięcy do roku ludzie spekulowali „czy jest to możliwie?” lub „czy to puste obietnice?”.

Atlas to survival MMO o niespotykanej dotąd skali mieszczące do 40.000 graczy na jednym świecie. Jego użytkownicy dołączą do niekończące się przygody wypełnionej wielkimi żaglowcami i piratami, eksploracją i walką, budowaniem baz i tworzeniem cywilizacji, rzemiosłem i handlem. Wszystko czego sobie możemy zażyczyć…

Cena standardowej wersji Atlas we wczesnym dostępie na Steam ustalona została ostatecznie na 25$.

Ktoś z Was ma zamiar wypróbować tę grę od razu na starcie, czy też czekać będziecie na pierwsze recenzje?

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułNadciąga 14 dni wypełnionych prezentami w Fortnite Battle Royle i zmiany w karabinie szturmowym
Następny artykułMapleStory 2 podsumowuje rok 2018, rozdaje mnóstwo prezentów
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Selsi

Ja mam ochote pograc tylko sie boje ze mnie ten element survival moze odrzucic

Hary0n

Trzy godziny i próbuję!

Hary0n

Nie uwierzylibyście co działo się na discordzie na premierze to której… nie doszło.
Dostaliśmy 30 minut spóźniony trzyminutowy trailer i przesunięcie premiery na piątek.
Nie do wiary, jakby setce ludzi ktoś napluł w twarz na raz.
Przy okazji Ashes of Creation: Apocalypse ruszyło ale hmm… jeszcze mnie nie powaliło.

Hary0n

comment image

Servius Geta

Jeszcze nie ma na Steam

Vrain Manshield

Zdecydowanie zaczekam. ARK bardzo lubię, ale jakoś do mnie ta morska/piracka oprawa nie trafia. Będę przyglądać się grze i może kiedyś się przekonam 🙂