Fani sandboxa Atlas, którzy chcieliby móc postawić samodzielny serwer tej gry lub też pograć tylko z kilkoma znajomymi bez konieczności posiadania serwera, w końcu mogą to zrobić. Nowa równikowa mapa Blackwood jest już dostępna, a do tego użytkownicy otrzymali także dostęp do trybu multiplayer.

Zaledwie kilka miesięcy temu studio Grapeshot Games (aka WildCard) ogłosiło Atlas – pirackie MMORPG, którego serwery mogły wspierać nawet 40.000 jednocześnie zalogowanych graczy. Po pierwszej fazie szału i tonie błędów, zainteresowanie tym tytułem znacznie spadło i w tej chwili gra w niego zaledwie kilka tysięcy osób. To i tak niezły wynik, w porównaniu do innych gier tego typu, ale twórcy hitowego ARK: Survival Evolved chyba liczyli na więcej.

Prócz licznych błędów, w sukcesie tej gry nie pomagały także wymagania dotyczące hostowania własnych serwerów Atlas. Otóż uruchomienie prywatnego serwera z pierwszą mapę Atlas, wymaga wynajęcia czterech połączonych ze sobą serwerów – każdy wspierający 1/4 mapy. Nowa aktualizacja oraz darmowe opcjonalne rozszerzenie Blackwood, mają to znacznie ułatwić granie ze znajomymi.

Mapa Blackwood zaprojektowana została z myślą o pojedynczych serwerach, a przy tym oferuje wszystkie funkcje oraz mechaniki znane z Atlas, takie chociażby jak kamienie mocy, czy też fontannę młodości. Prócz tego gracze znajdą na niej siedem bogatych w zasoby unikalnych biomów na jedenastu wyspach, nowe lokacje i miasta, areny do walki z bossami oraz Forbidden Reach – wyspę zamieszkałą przez żywiołaki.

Kilka tygodni temu studio udostępniło graczom tryb singleplayer, a teraz dodało także tryb wieloosobowy, który umożliwia ośmiu graczom wspólną przygodę w hostowanym przez jednego z nich świecie. Oba tryby zapewniają gospodarzowi sesji  dostęp do wielu ustawień, dzięki którym może upewnić się, że rozgrywka w Atlas będzie dostosowana do jego wymagań.

Czy zmiany te zachęcą graczy do powrotu lub wypróbowania Atlas? Czas pokaże, a tymczasem możecie skorzystać z 67% obniżki ceny na Steam na tę grę lub też wypatrywać oficjalnej zapowiedzi kolejnego DLC do ARK: Survival Evolved.

PRZEZSteam
ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułStudio WildCard zapowiada „coś dużego” dla fanów ARK: Survival Evolved
Następny artykułFallout 76 z nowościami: rajdy, powrót NPC i kompanionów, nowa mapa w battle royale