Minęło już kilka tygodni od wprowadzenia pierwszej mega-aktualizacji do Atlas i ekipa studia Grapeshot Games (vel Wildcard) postanowiła ujawnić szczegóły kolejnych nowości, jakie jeszcze w maju trafią do tej gry.

I o ile kwietniowa aktualizacja skupiła się głównie na zmianach w mechanikach zajmowania ziem i funkcjonujących wokół tego systemach, dodając przy tym nowy podwodny region, efekty pogodowe i kilka misji, to w majowa łatka wprowadzi do gry mnóstwo nowości. Gracze będą mogli zwiedzać nowe regiony, napotkają na swej drodze nowe stworzenia, otrzymają nowe bronie, przedmioty oraz mechaniki znacznie rozbudowujące rozgrywkę.

Osoby dbające o wygląd swoich postaci, jak i statków, będą mogły zakupić w portach nowe przedmioty kosmetyczne: Hide Armour Set, Hydra Steering Wheel, a także pierwszą skórkę na koło sterowe. Natomiast wielbiciele budowania otrzymają dostęp do średniej wielkości bram.

Szykując się na nadejście gorącego lata, developerzy mają w planach wprowadzić nowy lodowy region wraz z lochami, nowy surowiec w postaci lodu, a także izolowane skrzynie służące do jego transportu. Także i region równikowy zostanie znacznie ulepszony, gdyż do gry wprowadzony zostanie nowy biom: Blackwood, który obejmuje dżungle, jaskinie, wioski, farmy, bagna, a także nowe stworzenia, wliczając w to potężnego bossa.

Dodatkowo, na początku czerwca mod Blackwood zostanie udostępniony jako oddzielna mapa ze wszystkim dostępnymi mechanikami dla pojedynczego serwera (w tej chwili potrzeba czterech serwerów, by móc korzystać z całej mapy Atlasa).

Fani walk ucieszą się z pewnością na wieść o tym, że już niedługo otrzymają dostęp do nowych broni: kusz, wyrzutni torped oraz harpunów. Natomiast osoby wolące pożytecznie i spokojnie spędzać swój czas na wodzie, już niedługo będą mogły zarzucić sieci rybackie i nieźle na tym zarobić.

Twórcy mają w planach dodać także nowe elementy umożliwiające na transport większej ilości dóbr. Średnie i większe łodzie będą mogły zostać wyposażone w stojaki ładunkowe, które znacznie zmniejszają wagę znajdujących się w nich przedmiotów. Istniejące wózki towarowe zostaną ulepszone, a do tego przewożony nimi ładunek będzie można powiększyć montując na nich dużą skrzynię.

Powiem Wam uczciwie, że jak zobaczyłam zdjęcie tego osiołka z wózkiem, to przypomniał mi się ArcheAge i wiele godzin, jakich tam spędziłam przewożąc towary z jednego kontynentu na drugi. I tak sobie myślę – może po tej aktualizacji (początek czerwca) będzie warto wypróbować w końcu ten Atlas? Może mapa Blackwood jako samodzielny serwer, by nie musieć opłacać czterech? Co sądzicie?

Poprzedni artykułFallout 76 zapowiada aktualizację „Zawsze Wzwyż”: skauci, plecaki i automaty do sprzedaży
Następny artykułConan Exiles dodaje Zatopione Miasto, Kopalnię Srebra i ulepsza stolice