Sezon 7 zaczął się zderzeniem z tajemniczą górą lodową i potrwa do 28 lutego. Na wyspie nastała zima, która wprowadziła mnóstwo zmian na mapie, a do tego fani trybu Battle Royale mogą za 950 V-dolców  zakupić nowy karnet bojowy wypełniony olbrzymią ilością nagród!

Nie wiecie czym jest Karnet Bojowy? To sposób na zdobycie ponad 100 wyjątkowych nagród podczas gry w trybie Battle Royale, wliczając w to ubiory, kilofy, emotki, v-dolce i wiele innych rzeczy.

Aktualizacja 7.0 w Fortnite Battle Royale: zima, burzoloty i malowania

JAK DZIAŁA KARNET BOJOWY NA SEZON 7?

W trakcie gry zdobywacie kolejne stopnie karnetu bojowego. Im więcej gracie, tym więcej macie.

Karnet awansujecie szybciej dzięki wyzwaniom tygodniowym.

Łącznie zgarniacie 100 nagród o wartości ponad 25.000 V-dolców (zwykle zajmuje to pomiędzy 75 a 150 godzinami gry).

Karnet bojowy możecie zakupić w dowolnym momencie sezonu za 950 V- dolców.

Prócz standardowej wersji karnetu bojowego, gracze zakupić mogą także jego ulepszoną wersję: Zestaw Bojowy za 2800 V-dolców.

Zestaw ten zapewnia dostęp do karnetu bojowego i od razu odblokowuje kolejne 25 stopni, a także nagrody jakie są do nich przypisane.

CO JEST W ŚRODKU KARNETU BOJOWEGO?

Po zakupie Karnetu Bojowego na sezon 7, gracze natychmiastowo otrzymają cały zestaw fantastycznych nagród, w tym nowe ubiory progresywne: Zenita i Pumy.

Możecie też zdobyć wyjątkowe nagrody, takie jak emotki, stroje, lotnie, graffiti, ekrany ładowania, kilofy, pupile oraz – nowość: malowania! Dzięki nim zmienicie wygląd broni, pojazdów i samolotów tak, by pasowały do waszych ulubionych strojów.

Nagrodę otrzymacie za każdym razem, gdy awansujecie na nowy stopień! Łącznie macie 100 stopni z ponad 100 nagrodami!

Poniżej wszystkie ekrany ładowania, jakie można zdobyć z karnetu bojowego.

Posiadacze karnetu bojowego otrzymają także wcześniejszy dostęp do własnej wyspy w trybie kreatywnym. To całkowicie nowe miejsce, w którym wraz ze znajomymi możecie zbudować Fortnite waszych marzeń.

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ NAGRODY DARMOWEGO KARNETU OD NAGRÓD KARNETU BOJOWEGO?

Nagrody darmowego karnetu są dostępne dla wszystkich graczy i nie wymagają żadnego zakupu. Za Sezon 7 otrzymacie:

  • Emotkę Puszczenie Mikrofonu;
  • Lotnię Wielkie Wybicie;
  • Lodopór;
  • Muzyke disco;
  • Plecak Podróżniczki;
  • i nie tylko.

CO TO SĄ STOPNIE? Czym różnią się one od poziomu w sezonie?

Stopnie reprezentują postępy w karnecie bojowym. By odblokować kolejne stopnie i zdobywać nagrody należy zbierać gwiazdki bojowe.

Poziomy w sezonie odzwierciedlają czas spędzony na grze w danym sezonie. Zbierająć PD (punkty doświadczenia) podczas rozgrywek Battle Royale, gracze osiągają kolejne poziomy w sezonie i zdobywają gwiazdki bojowe.

JAK MOŻNA ZDOBYĆ GWIAZDKI BOJOWE?

Gwiazdki bojowe można zdobyć poprzez:

  • zdobywanie PD i awans na kolejne poziomy
  • zaliczanie wyzwań dnia
  • zaliczanie wyzwań tygodnia
  • zakup stopni za V-dolce

UWAGA: Aby zebrać tyle gwiazdek bojowych, żeby móc odblokować wszystkie nagrody karnetu bojowego bez potrzeby kupowania stopni, trzeba awansować, ukończyć wyzwania dnia oraz wyzwania tygodniowe.

CO TO SĄ WYZWANIA DNIA?

Gracze otrzymują codziennie nowe wyzwania dnia, a ich ukończenie zapewnia im PD oraz gwiazdki bojowe.

Można mieć maksymalnie 3 wyzwania dnia naraz. Aby otrzymać nowe wyzwania dnia, trzeba ukończyć te, które są obecnie aktywne.

CO TO SĄ WYZWANIA TYGODNIA?

Wyzwania tygodnia to unikatowe wyzwania, które odblokowują się w każdym tygodniu Sezonu 6. Ukończenie ich zapewnia graczom sporą ilość gwiazdek bojowych, a te z kolei umożliwiają odblokowywania wyższych poziomów.

Niektóre z wyzwań z cotygodniowego zestawu mogą być ukończone przez wszystkich,  ale aby ukończyć wszystkie wyzwania niezbędne jest posiadanie karnetu bojowego.

CZYM SĄ WYZWANIA ZAWIEI?

Wyzwania Polowania to specjalne wyzwania, które zapewniają nagrody w postaci dodatkowych ekranów wczytywania za pełne ukończenie wyzwań tygodnia.

Za każdy zestaw wyzwań tygodnia, które zostały w całości ukończone, gracze otrzymają nagrodę w postaci ekranów wczytywania. Łącznie do zdobycia jest 10 ekranów.

CZY KARNET BOJOWY MA OGRANICZONY CZAS WAŻNOŚCI?

Tak.

Karnet bojowy przestaje działać po zakończeniu Sezonu 6.

Chociaż gracze zachowują wszystkie zdobyte nagrody w postaci przedmiotów kosmetycznych, to wzmocnienia PD przestają działać i nie ma możliwości zdobycia kolejnych nagród, ani ukończenia wyzwań tygodnia z tego sezonu.

CO JEST ZEROWANE POD KONIEC SEZONU?

Pod koniec sezonu zatrzymane zostaną wszystkie postępy karnetu bojowego oraz sezonowych poziomów.

Gracze zachowają zdobyte nagrody w postaci przedmiotów kosmetycznych, ale przestaną działać wzmocnienia punktów doświadczenia i nie będzie możliwości zdobycia kolejnych nagród, ani ukończenia wyzwań tygodnia z danego sezonu.

Zespół Epic Games wybiera się tej zimy na zasłużony urlop, dlatego sezon 7 będzie przedłużony o dwa tygodnie i zakończy się 28 lutego.

W czasie tej przerwy nadal możecie się spodziewać aktualizacji, w których znajdziecie nowe przedmioty i wyzwania.

Możecie liczyć na mnóstwo radochy jeszcze przed Nowym Rokiem!

Poprzedni artykułZima, burzoloty i malowania zawitały do Fortnite Battle Royale
Następny artykułFortnite Ratowanie Świata kończy kampanię w Dolinie Samowitości