Kilka dni temu oficjalnie wystartowała nowa platforma cyfrowej dystrybucji gier – sklep Epic Games, w którym może i nie ma w tej chwili zbyt wielu tytułów, ale z racji oferowanych twórcom gier dogodności i niskiej marży, z pewnością pojawiać się ich będzie coraz więcej.

Jeśli chodzi o użytkowników, to Epic Games postanowił przyciągnąć ich bardzo ciekawymi promocjami. Począwszy od dzisiaj, co dwa tygodnie i aż do końca 2019 roku, gracze będą mogli zgarnąć darmowe gry.

Na pierwszy ogień idzie rewelacyjny survival studia Unknown Worlds – Subnautica, który to będzie dostępny za darmo w sklepie Epic Games do 27 grudnia.

Subnautica to przygodowa gra przeznaczona dla jednego gracza, której akcja osadzona została na obcej, oceanicznej planecie.

Statek kosmiczny gracza rozbija się na obcej, wodnej planecie, a jedyna droga prowadzi w dół. Oceany Subnautiki są bardzo zróżnicowane – od pełnych słońca, płytkich raf koralowych, poprzez zdradliwe, głębokie rowy oceaniczne, pola lawy, aż po podwodne rzeki rozświetlone bioluminescencją.

Woda tętni życiem: część jest pomocna, ale większość – niebezpieczna. A do tego, podczas eksploracji licznych lasów wodorostów, wyżyn, raf oraz pokręconych systemów jaskiń, trzeba ciągle pamiętać o zarządzaniu zasobami powietrza, a także innych aspektach wpływających na przetrwanie.

Gracze zachęcani są do zbierania zasobów, tworzenia podwodnych baz i pojazdów, a także rozwikłania tajemnicy skrytej w głębinach oceanów.

Subnautica jest zdecydowanie jednym z najlepszych survivali w jakie grałam i serdecznie Wam ją polecam! Nie przegapcie więc okazji i zgarnijcie ją za darmo.

Jeśli jeszcze nie macie launchera Epic Games, to możecie go ściągnąć z tego miejsca.

Poprzedni artykułDayZ doczekało się premiery, uruchamia darmowy weekend
Następny artykułNadciąga 14 dni wypełnionych prezentami w Fortnite Battle Royle i zmiany w karabinie szturmowym
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PolicMajster

Epic Games vs Steam. Let the battle begins!

Mr Robost

Moim zdaniem to żadna bitwa. Co najwyżej dalsze rozdrobnienie dystrybucji – i bardzo dobrze dla rynku, bo monopole są złe. Podoba mi się za to podejście Epica, które pozwoli graczom zbudować jakąś (miejmy nadzieję) ciekawą bibliotekę gier na początek, żeby było po co zaglądać do Epicowej aplikacji. Początek udany.

Vrain Manshield

Teraz jest już Meatboy

Vrain Manshield

Tak samo robi polski GOG. Co najmniej połowę gier mam tam dzięki podobnemu rozdawnictwu. Z taką różnicą, że tam robią tego typu akcje znienacka i warto po prostu czasem wejść na ich sklep, @ czy gdzieś indziej 😉