Dłuższy czas nie wspominałam o Atlas, najnowszej produkcji Jeremiego Stieglitza i Jesse Rapczaka, których z pewnością kojarzycie z ARK: Survival Evolved, ale to nie znaczy, że nie obserwuje tej gry i nic się w niej nie dzieje.

Oj wręcz przeciwnie. Premiera Atlas była wielokrotnie opóźniana, a ostatecznie osoby zainteresowane mogły zagrać dopiero przed świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście pod warunkiem, że dały radę zalogować się do gry, bo obiecywane przez twórców serwery wspierające do 40.000 graczy pojawiły się dopiero kilka dni później.

To wcale nie znaczy, że gra się słabo sprzedała. Wręcz przeciwnie. Mimo olbrzymich problemów technicznych, wielu błędów i oszustów obecnych w grze, Atlas sprzedawał się jak świeże bułeczki przekraczając pułap 50.000 jednocześnie zalogowanych graczy. Oczywiście studio Grapeshot Games nie podało (jeszcze) ile egzemplarzy gry sprzedano, ale podejrzewam, że koszty produkcji zdążyły się już zwrócić.

Początek 2019 roku to nerf niektórych mechanik rozgrywki, tak by gra stała się bardziej przyjazna, a także dalsza walka z oszustami, chociażby poprzez dodanie BattlEye. Szkoda tylko, że w tym samym czasie shackowano steamowe konta adminów i narozrabiano na oficjalnych amerykańskich serwerach, co zmusiło twórców o cofnięcie serwerów o kilka godzin.

No cóż – wczesny dostęp, więc gracze są w stanie sporo wybaczyć…

A tymczasem twórcy zapowiedzieli kolejne aktualizacje. W tym tygodniu do gry dodana zostanie fontanna młodości, która odmłodzi postacie w wieku wyższym niż 90 lat, przywracając im pełnię sił i cofając ich wiek na 20 lat. Prócz tego naprawionych zostanie mnóstwo błędów – lista poprawek jest naprawdę długa.

Natomiast na koniec lutego zaplanowana jest sporych rozmiarów aktualizacja, która ma dodać do gry sporo nowości.

System bounty na serwerach PvP pozwoli graczom oferować nagrody za zabicie ich przeciwników. Mała łódź podwodna umożliwić ma podmorską eksplorację oraz zbieranie skarbów na znalezionych wrakach. Prócz tego do gry zawita nowy podwodny biom, gdzie natknąć się będzie można olbrzymiego kraba, który to po oswojeniu jest idealnym stworzeniem do targania ciężkich ładunków.

Osoby, które pokonały Krakena będą mogły udać się na zwiedzanie nowej lokacji: Polar Dungeon, a gracze preferujący polowanie i oswajanie mitycznych stworzeń, do swojej kolekcji dołączą żywiołaki, cyklopy i gorgony.

Lutowa aktualizacja dodać ma także gilotynę, sklepy w portach należące do graczy, mnóstwo nowych przedmiotów kosmetycznych oraz wiele usprawnień.

Graliście lub gracie w Atlas? Dajcie znać, jak się Wam gra/ło 🙂

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułH1Z1 na PS4 doczeka się nowych trybów i zmian w wyglądzie interfejsu
Następny artykułWypełniony grozą survival Desolate już dostępny na Steam
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Samper

Niech zapowiedzą optymalizacje xD bo 20 fps na low i 20 fps na high to chyba coś nie tak xD

JXRaiv

Znajomi mnie zapraszają do wspólnej gry w ATLAS ale nie mogę się przełamać by spróbować. Tym bardziej jak po tym ostatnim „włamie” na steamowe konta adminów pojawiły się filmiki z samolotem i czołgiem w tej grze…

Kinya Turbgroszka

Ja mam tę grę i nie mogą się przełamać by zagrać. Ilość błędów i te rollbacki serwerów z powodu exploitów i włamów, mnie lekko odstraszają.