Desolate to pierwsza produkcja rosyjskiego studia Nearga, która może zainteresować osoby lubiące gry w klimatach survivalowych z domieszką horroru.

Akcja Desolate toczy się na tajemniczej wyspie Granichny, gdzie swego czasu konglomerat „Nowe Światło” prowadził tam tajne – i nie do końca legalne, eksperymenty. Dwa lata wcześniej miał miejsce wypadek o katastrofalnych skutkach, który próbowano zataić. Niestety, sprawa wyszła na jaw, więc na wyspę wysłani zostają wolontariusze, z których większość nigdy wcześniej nie trzymała broni w ręku.

Misją wolontariuszy, w których wcielają się gracze, jest zebranie informacji o przeprowadzanych tutaj eksperymentach, zbadanie występujących tam zjawisk paranormalnych oraz znalezienie rozwiązania, które pozwoli naprawić błędy popełnione w przeszłości.

Twórcy oddali do naszej dyspozycji olbrzymi otwarty świat, który wypełniony został nie tylko opuszczonymi wioskami, ośrodkami badawczymi i bazami wojskowymi, ale i przerażającymi przeciwnikami, z których część obdarzona jest nadnaturalnymi umiejętnościami. W trakcie eksplorowania wyspy natkniemy się także na rożnego rodzaju anomalie, które potrafią wpływać na psychikę postaci.

Podobnie, jak i w innych survivalach, także i tutaj by utrzymać się przy życiu trzeba zadbać o podstawowe statystyki: zdrowie, głód, pragnienie, zimno i stres. Do naszej dyspozycji oddano także drzewko umiejętności, które odblokowujemy i ulepszamy wraz z postępem postaci, mnóstwo przepisów do znalezienia, a także broń białą i palną.

Jednak mimo tego, że w Desolate znaleźć można bardzo zróżnicowany arsenał broni palnej, to i tak ze względu na jej rzadkość, rozgrywka koncentruje się głównie na walkach w zwarciu, eliminacji z zaskoczenia oraz przemykaniu się w cieniu.

Desolate zadebiutował kilka dni temu na Steam i skierowany jest  zarówno do osób lubiących rozgrywkę singleplayer, jak i sieciową kooperację.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułAtlas zapowiada fontanny młodości, system bounty i łodzie podwodne
Następny artykułPlany Warframe na 2019 – rozszerzenie Empyrean, nowa frakcja, fabularna misja i wiele usprawnień