Fear the Night to najnowsza sieciowa produkcja chińskiego studia Snail Games, które z pewnością jest Wam doskonale znane jako twórca sandboxa Dark and Light oraz nabywca praw do ARK: Survival Evolved.

Fear the Night – znane wcześniej pod roboczym tytułem Moonlights, zadebiutował na Steam Early Access w grudniu (54 PLN) i ma być połączeniem survival horror z grą MMO. Gracze znajdą tutaj wielki otwarty świat wypełniony niebezpieczeństwami, w pełni działający cykl dobowy, dynamicznie zmieniającą się pogodę, rozbudowany system rzemiosła oraz kilka innych interesujących rozwiązań.

W grze tej użytkownicy są ocalałymi w świecie nękanym przez zombie. Resztki ludzkości muszą walczyć o przetrwanie łącząc swoje siły i odbudowując społeczeństwo. I o ile dzień jest w miarę bezpieczny, to nocą z jaskiń wychodzą wielkie hordy bardzo agresywnych zombiaków.

Przetrwanie w Fear the Night to nie tylko walki z nimi, ale i niszczenie zamieszkiwanych przez nie miejsc, odzyskiwanie zajętych przez nie obiektów oraz walka z chorobami, które także mogą ostatecznie przekształcić użytkownika w zombie.

By jednak pomóc graczom co nieco w walce o przetrwanie, twórcy oddali do ich dyspozycji  autonomiczne roboty obronne – jednakże wpierw trzeba nauczyć się je hackować.

Tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie i w tym tygodniu będę go ogrywać. Spodziewajcie się więc kolejnych wpisów związanych z Fear the Night, a być może także streamów.

Poprzedni artykułKlimatyczne Miscreated: trudniejsze, niebezpieczniejsze i bardziej mordercze
Następny artykułElder Scrolls Online zapowiada oficjalne ujawnienie kolejnego rozdziału
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Hary0n

Nic czego do tej pory nie mieliśmy i nie widzieliśmy. Zaczynam nie mieć w co grać przez ten nadmiar odgrzewanych kotletów.