Deck 12 – Exploiter to kolejna aktualizacja do Warframe, która doda nowego bossa i specjalne wydarzenie na Wenus. Prócz tego w grze pojawi się nowa misja fabularna, nowe egzopancerze, a także wiele usprawnień.

Podczas ostatniego livestreamu, studio Digital Extremes ujawniło plany rozwojowe Warframe na 2019 rok. Nowa zawartość pojawiać się będzie w kwartalnych odstępach, przy czym pierwszej aktualizacji spodziewać się można na początku wiosny.

I muszę powiedzieć jedno – wiosna 2019 w Warframe zapowiada się naprawdę interesująco.

Digital Extremes pracuje obecnie nad trzema nowymi pancerzami, z czego dwa z nich zostały ujawnione podczas streamu. Pierwszy to masywna Hyldren, która wykorzystuje własną tarczę by użyć swoich umiejętności, a do tego wyposażona będzie w unikalną ciężka broń. Drugi wspomniany egzopancerz to Wisp –  i niestety na tę chwilę zdradzono jedynie jego nazwę.

Strefa Orb Vallis na Wenus doczeka się nowej zawartości. Deck 12 – Exploiter dodać ma nowego bossa, wraz ze specjalnym wydarzeniem, a także sporą dawką historii.

Gazowe Miasto na Jupiter poddane zostanie liftingowi. Zmienione zostaną zarówno oprawa graficzna, jak i rozgrywka. Twórcy mają w planach dodać nowe tryby rozgrywki, nowych przeciwników oraz ulepszyć nagrody.

Także codzienne i cotygodniowe wyzwania zostaną zmienione. Nowy system, wprowadzony w formie wydarzenia The Wolf of Saturn Six, ma być zbiorem codziennych i cotygodniowych wyzwań połączonych w opowieść opowiedzianą w formie animowanych komiksów w grze, za ukończenie których będzie można otrzymać bardzo atrakcyjne nagrody.

Ponadto na wiosnę zapowiedziano także debiut kolejnej fabularnej misji – The New War, która to będzie kontynuować zaczęte w Sacrifice wątki, ale także przedstawi nowe zagrożenia.

Na lato 2019 zapowiedziano debiut sporego rozszerzenia Empyrean, które to pokazano podczas zeszłorocznego TennoCon jako Codename: Railjack. Rozszerzenie to umożliwi graczom pilotowania statków kosmicznych, a także ich ulepszania, udział w walkach powietrznych i abordaż statków wroga.

Zgodnie ze słowami twórców, nie będą to jedynie misje w okolicach Wenus, ale w planach jest udostępnienie tej funkcji także i w innych lokacjach. W tym celu wszystkie statki w grze są przerabiane i dodane zostaną statki kosmiczne dla wszystkich frakcji.

Jesień 2019 to nowa wroga frakcja – Planes of Duviri (prawdopodobnie Plains of Duviri), o której nie powiedziano zbyt wiele, ale zaprezentowano pracę koncepcyjną.

Prócz tego twórcy pracują także nad przerobieniem samouczka oraz początkowej fazy gry, tak by ułatwić rozpoczęcie przygody z Warframe. Studio planuje też ulepszyć mechanikę walki bronią białą, a wszelkie zmiany wprowadzane będą stopniowo. Zapowiedziano też porzucenie DirectX 9 oraz zakończenie wsparcia dla systemów 32-bitowych.

Ponadto gracze spodziewać się mogą ulepszenia systemu handlu oraz Archwinga, tak by bardziej pasował do kosmicznego rozszerzenia Empyrean. Trwają także rozmowy nad indywidualną możliwością zmiany trudności rozgrywki w poszczególnych strefach.

Powyższe zmiany pojawić się mają w tym roku, ale nie podano konkretnych dat.

Poprzedni artykułWypełniony grozą survival Desolate już dostępny na Steam
Następny artykułDeadside – postapokaliptyczny survival wypełniony specjalnymi wydarzeniami