Podobnie jak Fortnite w zeszłym roku zdominował PUBG, tak teraz serca fanów gier Battle Royale zajął darmowy Apex Legends, stworzony przez studio Respawn Entertainment.

W przeciągu zaledwie 8 godzin od niezapowiedzianej wcześniej premiery, Apex Legends przyciągnął 1 milion osób, a w 3 dni osiągnięto kolejny kamień milowy – 10 milionów.

Mijają kolejne dni i tempo wzrostu zainteresowania tym tytułem nie słabnie. Wystarczył tydzień, by w Apex Legends zagrało 25 milionów użytkowników. A jakby tego było mało, to podczas weekendu odnotowano ponad 2 miliony jednocześnie zalogowanych gracz!

Gra ta jest dostępna na PC, PlayStation 4 i Xbox One zaledwie od tygodnia, ale już teraz jej twórcy snują plany na przyszłość.

Jeszcze w tym tygodniu fani będą mogli zdobyć Walentynkowe łupy, a na początek marca zapowiedziano rozpoczęcie Sezonu 1, który to doda Przepustkę Sezonową z nagrodami, nowego bohatera oraz nowe bronie. Ponadto w plikach gry odkryto wzmianki o trybie solo oraz duo, co z pewnością ucieszy sporo osób.

Warto przypomnieć, że Fortnite potrzebował dwóch tygodni by przyciągnąć 10 milionów użytkowników, sześciu na 20 milionów, a granicę 30 milionów graczy osiągnięto dopiero po upływie 11 tygodni.

Poprzedni artykułEuropejski wydawca TERA uruchamia czasowo ograniczony serwer klasyczny
Następny artykułScum planuje dodać miasto, kopalnie i morderczą gwoździarkę