Od chwili, gdy tydzień temu Bethesda zapowiedziała Fallout 76, każdy fan tej serii z niecierpliwością wyczekiwał jakichkolwiek informacji dotyczących najnowszej odsłony.

Pierwszy zwiastun Fallout 76 pojawił się na konferencji Xbox, a przedstawiciele firmy potwierdzili, iż gra ta będzie prequelem wszystkich wcześniejszych serii, a świat będzie czterokrotnie większy niż ten obecny w Fallout 4.

Akcja gry rozgrywać się będzie 25 lat po nuklearnej apokalipsie na terenach Wirginii Zachodnie i zadaniem graczy będzie odbudować ten przepiękny, ale zrujnowany świat.

Całkowicie nowa szata graficzna, oświetlenie i technologia tworzenia krajobrazu tchną życie w sześć różnych post-apokaliptycznych regionów. Od lasów Appalachów, po trujący teren Cranberry Bog – każdy obszar wiąże się z innymi niebezpieczeństwami oraz innymi nagrodami. Podobno postnuklearna Ameryka jeszcze nigdy nie była tak piękna!

I teraz najważniejsza informacja: Fallout 76 to gra sieciowa!

Zgodnie ze słowami twórców, Fallout 76 będzie „delikatnym” survivalem z elementami RPG, w wielkim otwartym świecie współdzielonym z innymi graczami, gdzie śmierć  postaci nie oznacza utraty jej progresu. To gra stworzona z myślą o sieciowej kooperacji w post-apokaliptycznej scenerii, a to oznacza iż nie spotkamy setki, czy tysięcy graczy na naszej drodze, a jedynie maksymalnie kilkudziesięciu. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli w każdym momencie dołączyć do swoich znajomych, zachowując przy tym progres swojej postaci.

W Fallout 76 to gracze będą decydować, kto jest tym dobrym, a kto jest tym złym i należy z nim walczyć – będzie to tytuł nastawiony na rozgrywkę PvPvE.

Korzystając z nowego Certyfikowanego Automatu Mobilnej Produkcji (C.A.M.P.), będzie można budować i tworzyć w dowolnym miejscu świata gry. C.A.M.P. da graczom potrzebne schronienie, zapasy i (pozorne) bezpieczeństwo. Można będzie nawet otworzyć sklep, aby handlować z innymi ocalałymi.

Jeśli jednak myślicie, że w wybudujecie swoją bazę i będziecie mieli spokój, to się mylicie. Nie dość, że będzie ona atakowana przez przeciwników NPC, to do tego twórcy umieścili na mapie kilka silosów z pociskami nuklearnymi, które będzie można posłać, gdziekolwiek się nam podoba. Oczywiście pod warunkiem, iż wpierw zdobędzie się odpowiednie kody dostępu.

Zniszczenie spowodowane przez te pociski, dawać będzie również początek wysokopoziomowej strefie z rzadkimi i cennymi zasobami, które będą bardzo pożądane przez graczy.

A jeśli wolicie rozgrywkę singleplayer, to także taka będzie możliwa w nowej odsłonie tej serii, chociaż nie będzie łatwo…

Już niedługo ruszają BETA testy Fallout 76, a premiera zapowiedziana została na 14 listopada 2018!

Dla wielbicieli edycji kolekcjonerskich, Bethesda przygotowała istną gratkę – edycję specjalną Power Armor. Osoby, które zdecydują się ja zakupić, otrzymają:

  • Prawdziwy hełm pancerza wspomaganego T-51, który można założy, oraz płócienną torbę West Tek: Ten hełm to wierne odwzorowanie jego odpowiednika z gry. W zestawie znajduje się modulator głosu, działająca latarka czołową LED oraz specjalna funkcja dźwiękowa V.A.T.S.
  • Świecącą w ciemności mapę świata: Ta kolorowa, świecąca w ciemności mapa fizyczna o wymiarach około 53 cm x 53 cm przedstawia sześć różnych regionów Wirginii Zachodniej wraz z napromieniowanymi charakterystycznymi obiektami, miastami i dziką przyrodą.
  • 24 falloutowe figurki kolekcjonerskie: Te szczegółowe figurki stworzone z występujących w grze modeli 3D tchną życie w Fallouta 76 – w mieszkańców krypty, żołnierzy przywdziewających pancerz wspomagany, stworzenia przemierzające świat gry i nie tylko.
  • Steelbook z okazji trzechsetlecia: To metalowe pudełko dostępne wyłącznie przy zakupie edycji z pancerzem wspomaganym stanowi najwspanialszy przedmiot kolekcjonerski i jest sposobem Bethesdy na uczczenie 300 lat wolności Ameryki.
  • Dodatkowe przedmioty w grze dla edycji Fallouta 76 z okazji trzechsetlecia Ameryki – strój patriotyczny.
  • Dostęp do wersji B.E.T.A. (Będę Ewaluować Testową Aplikację) Fallouta 76!

 

I co o tym sądzicie?

Bo ja już nie mogę się doczekać, kiedy zagram w Fallout 76 😀

Poprzedni artykułElder Scrolls Online zabierze nas do Murkmire!
Następny artykułFortnite Battle Royale dodaje nowe tryby okresowe, karabin szturmowy i ulepsza pułapki
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Agoidd

Jaram się 🙂