Nie każdy Battle Royale zamienia się w złoto i o tym mogli przekonać się twórcy Black Desert Online. Udostępniona kilka tygodni temu darmowa Shadow Arena, która miała przyciągnąć mnóstwo nowych graczy, zamyka swoje podwoje i to szybciej niż sądzicie.

Na środę, 10 kwietnia, zapowiedziano zakończenie żywota tego trybu Battle Royale, w którym to podobno roiło się od oszustów. Oczywiście Kakao Games zażarcie z nimi walczyło, ale w rezultacie bany dostawali także niewinni gracze.

Ostatecznie studio doszło do wniosku, że koszt ciągłych aktualizacji tego trybu i prac związanych z ochroną przed programami do oszukiwania, jest zbyt wysoki i twórcy wolą skupić się na pracach związanych z nową zawartością dla MMORPG.

W oficjalnym komunikacie informującym o zamknięciu Shadow Arena, ujawniono iż zespół programistów Black Desert Online koncentruje się obecnie nie tylko na wprowadzeniu nowej zawartości, takich jak Star’s End i dodatkowych aktualizacji związanych z zadaniami, ale także na ulepszaniu treści już udostępnionych graczom.

Poprzedni artykułZ1 Battle Royale – to już koniec?
Następny artykułFallout 76 wysyła graczy na polowanie na Owcasquatch, ulepsza handlarzy