Podczas konferencji Ubisoft, dyrektor kreatywny studia Red Storm współpracującego przy tworzeniu The Division 2 – Terry Sper, przedstawił szczegóły trzech epizodów, jakie dodane zostaną do gry w pierwszym roku jej funkcjonowania.

Od wielu miesięcy trwa walka o miasto Waszyngton, a w nadchodzącym roku trzy nowe epizody znacznie powiększą to pole bitwy. Aktualizacje te dodadzą nowe obszary, tryby, nagrody, specjalizacje, egzotyczne wyposażenie i broń, a do tego nowe wyzwania przed jakimi staną Agenci.

Przedmieścia Stolicy: Ekspedycje

Pierwszy epizod udostępniony zostanie graczom już w lipcu i zabierze ich na obrzeża Waszyngtonu, by złapać zdrajcę Ellisa i przywódczynie Wyrzutków Emeline Shaw ukrywających się w okolicznych lasach.

Rozszerzenie to doda dwie nowe misje główne: Camp White Oak, gdzie ukrywa się zdrajca, oraz Washington National Zoo, gdzie gracze tropić będą ocalałą przywódczynię Wyrzutków, likwidując w tym samym czasie zagrożenia czyhające na nich w jedenastu różnych biomach.

Ekspedycje to nowy tryb jaki zawita do The Division 2. Wymagać on będzie od graczy ścisłej współpracy i logiki podczas eksploracji oraz prowadzenia śledztwa, a pierwsza ekspedycja zabierze ich do Trinity College.

Pentagon: Ostatnia Twierdza

Kolejny epizod zaplanowany na jesień 2019 wprowadzi trzy nowe misje główne, podczas których Agenci będą musieli zmierzyć się z podwyższoną aktywnością Czarnego Kła w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Ameryki.

Prócz tego rozszerzenie to doda także drugi najazd, który zabierze graczy do starej odlewni, gdzie będą musieli zmierzyć się z Prawdziwymi Synami.

Coney Island: Powrót do domu

Co jeśli odrodzenie nie polega na przywróceniu świata jaki znaliśmy, ale wręcz przeciwnie? Jeden człowiek ma te władzę i ludzkość jest zagrożona.

Epizod 3 zabierze graczy z powrotem do Nowego Yorku, by zmierzyli się z wyzwaniami czekającymi na nich na Coney Island.

Oczywiście to tylko mała – ta bardziej pokazowa – część nowości jakie trafią w Roku 1 do The Division 2, ale i tak zapowiada się to świetnie. Pokazana wyżej zawartość dostępna będzie dla wszystkich graczy, chociaż posiadacze Przepustki Sezonowej na Rok 1 uzyskają do niej dostęp 7 dni wcześniej.

A jeśli do tej pory nie mieliście szansy wypróbować tej kapitalnej strzelanki, to mam dla Was dobrą wiadomość. 13 czerwca rusza darmowy weekend w The Division 2 na PC, PS4 i Xbox One, który potrwa do 17 czerwca (godzina 09:00). A jeśli zdecydujecie się zakupić tę grę, to nie tylko zachowacie progres swojej postaci, ale do 24 czerwca możecie skorzystać z licznych promocji obniżających cena nawet o 35%.

Poprzedni artykułFallout 76 dodaje tryb Battle Royale, zapowiada rozszerzenie Wastelanders z NPC
Następny artykułPrima-aprilisowy żart Funcom – Conan Chop Chop, jest prawdziwą grą!