Czas przypomnieć Wam Remnant: From the Ashes – kooperacyjnej strzelance z widokiem z trzeciej osoby, tworzonej przez studio Gunfire Games, premierę której zapowiedziano na 20 sierpnia 2019. To tak jakby ktoś z Was się martwił, że nie będzie nic nowego do grania pod koniec wakacji…

Dawno nie pisałam o tej produkcji – i sama się temu dziwię, zważywszy na to, że na bieżąco oglądam zwiastuny publikowane przez twórców, czytam ich dzienniki i coraz bardziej się wkręcam.

Piękny i przerażający postapokaliptyczny świat, który został szczegółowo zaprojektowany przez developerów, ale połączono to elementami proceduralnie generowanymi – dzięki czemu, każda przygoda będzie inna. Dodajcie do tego wciągająca fabułę, unikalne walki z bossami, rozbudowane rzemiosło pozwalające wytwarzać i ulepszać posiadane wyposażenie, a to wszystko osadzone w realiach lat 60-tych, kiedy to Ziemia opanowana została przez istoty z innych wymiarów.

Do dyspozycji graczy oddano trzy klasy: Scrapper, Ex-Cultist oraz Hunter. Jednak zgodnie ze słowami developerów, są one jedynie początkowymi szablonami, bo wraz z rozwojem postaci gracze uzyskują dostęp do wszystkich broni, pancerzy i licznych modyfikacji, dzięki którym mogą dowolnie dostosowywać swoją postać. Prócz klasycznych broni, użytkownicy otrzymają także dostęp do zdolności specjalnych, a nawet umiejętności oswajania niektórych potworów i wykorzystywania ich w walce.

Docelowo twórcy Remnant: From the Ashes mają nadzieje przyciągnąć fanów The Division 2, Destiny 2, czy też Left 4 Dead. No cóż, już za kilka tygodni dowiemy się, czy im się to udało.

Poniżej spora ilość materiałów filmowych, które być może zainteresują Was tym tytułem. Szczególnie polecam demo z E3 🙂

PRZEZStrona oficjalna
ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułThe Division 2 przygląda się systemowi Shepherd, zapowiada zmiany w PvP
Następny artykułFear the Night opuszcza (przedwcześnie) wczesny dostęp