W najnowszym State of the Game developerzy odpowiedzialni za The Division 2 po raz kolejny przybliżyli graczom harmonogram udostępniania zawartości z Epizodu 1, a także przybliżyli nowy system mentorowania oraz zaprezentowali film dokumentalny z nagrywania dźwięków w Czarnobylu.

Aktualizacja TU5 wprowadzona zostanie do gry już w najbliższy wtorek, 23 lipca. Część z nowości zostanie udostępniona wszystkim graczom już tego dnia, natomiast część narracyjna (misje i ekspedycje) dostępne będą dopiero od 30 lipca. Szczegółową rozpiskę dostępności poszczególnych nowości znajdziecie w tym miejscu.

Operacja Czarna Godzina – tryb fabularny

Tak jak obiecywano, twórcy podali ostateczna wersję przedmiotów, jakie będzie można znaleźć w tej łatwiejszej wersji najazdu:

  • Gwarantowane przedmioty na poziomie GS 500;
  • W trybie tym NIE będzie można zdobyć egzotycznego karabinku szturmowego „Orzełek”  ani ekskluzywnych zestawów wyposażenia, jakie można zdobyć w wersji normalnej.

Nowe wydarzenie – Heatwave

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji TU5 rozpocznie się nowe wydarzenie, podczas którego będzie można zdobyć unikalne przedmioty kosmetyczne.

System mentorowania – Shepherd

Zapewne wiele osób miało już do czynienia z obecnym w grze systemem wzywania pomocy czy to samemu, czy też przez innych graczy. Wraz z aktualizacją system ten zostanie znacznie rozwinięty, a pomoc innym graczom będzie nagradzana. Zmiany te mają zachęcić graczy do wzajemnego wspierania się i udzielania sobie pomocy.

  • Gracz, na którego wezwanie odpowiemy, może nagrodzić druga osobę punktami aprobaty, które podwyższają poziom Shepherd.
  • By jednak zniwelować to, że ktoś odpowie na wezwanie, po czym od razu się rozłączy, punkty nagradzane są dopiero po pewnym czasie, a konkretnie to gdy wypełni się nowy element na interfejsie – pasek pomocy.
  • Na mapie, w zakładce SHD znaleźć można licznik czasu. Po zdobyciu poziomu i zresetowaniu czasu, gracz otrzymuje nagrodę.
  • Gdy gracz pomoże określonej ilości osób, otrzyma specjalną ikonę obok swojego imienia, tak by inni użytkownicy mogli zobaczyć iż jest on aktywnym uczestnikiem systemu Shepherd.
  • Maksymalny poziom rangi Shepherd to 99.
  • Wśród nagród są wyróżnienia i naszywki.

Baza operacyjna

Dla wygody graczy, niektóre z funkcji dodane zostały do budynku znajdującego się pod lądowiskiem helikoptera: skrytka, stół rzemieślniczy oraz rekalibracyjny.

Wnętrze bazy operacyjnej pozostało bez zmian.

Aktualizacja TU5 do The Division 2: lista zmian i nowości

Inne

Z innych rzeczy warto wspomnieć iż developerzy po raz kolejny zapewniali graczy iż naprawienie nie zawsze poprawnie działającego Ula – Ożywiacza, a także niemożność podniesienia specjalnej amunicji, są ich priorytetem.

Już niedługo natomiast (po wprowadzeniu aktualizacji TU5) poznamy szczegóły zmian, jakie zaplanowane zostały dla PvP.

Zmiany związane z losowością łupów są nadal omawiane i przedstawione zostaną w późniejszym czasie.

Ponadto ekipa z Massive Entertainment opublikowała nowy dokument, w którym podsumowano zeszłoroczną wizytę zespołu zajmującego się dźwiękami w The Division 2 w Czernobylu. Filmik zamieszczam poniżej.

Poprzedni artykułGhost Recon Wildlands dodaje w ostatnie aktualizacji tryb Mercenaries
Następny artykułRemnant: From the Ashes to strzelanka z przerażającymi potworami i sekretami do odkrycia