Pamiętacie, gdy podczas alfa testów New World twórcy uruchomili sklep premium i dodali do niego parę rzeczy do przetestowania, z czego jeden z nich wywołał dramę  Pay to Win, gdy tak naprawdę 99% sklepów w grach MMO oferuje multum przedmiotów zaliczanych do tej kategorii?

Oj, działo się wtedy. New World z pewnością był wówczas na ustach wszystkich osób zainteresowanych tą grą, a w szczególności tych, co nie wróżą jej sukcesu. Studio Amazon Games zareagowało i ujawniło swoje plany związane ze sklepem premium, w którym to zamierza sprzedawać skórki, gesty, barwniki i inne przedmioty kosmetyczne.

Być może kiedyś w przyszłości dodane zostaną jakieś eliksiry zwiększające ilość zarabianych punktów doświadczenia, ale przez pierwsze kilka miesięcy nie ma co o tym marzyć.

I wygląda na to, że tak będzie, gdyż specjaliści od przeglądania plików (dataminerzy) dokopali się do czegoś, co wygląda jak lista rzeczy, jakie będzie można zakupić w sklepie premium. Oczywiście, to tylko domysły i wszystko może jeszcze ulec zmianie, ale warto zerknąć i samemu ocenić.

I tak, na liście znaleźć można multum skórek do wyglądu, a także emotki i barwniki. To ostatnie mnie nie dziwi, zważywszy na to, jak ciężko obecnie spotkać w Aeternum kwiatki dające pigment, gdy rok temu były ich całe łąki…

Na liście znalazły się także pakiety Marek Losu – waluty premium w New World – i, o ile ceny nie ulegną zmianie, to wyceniono je obecnie następująco:

  • 4.99$ – 5.000
  • 9.99$ – 10.000
  • 19.99$ – 23.000
  • 34.99$ – 42.500
  • 49.99$ – 60.000

Dataminerzy odkryli też, że Amazon Games Studio planuje także coś co wygląda na opcjonalną subskrypcję do New World, ale na ten moment nie wiadomo, jakie korzyści będą w niej ujęte.

Nie wiem jak Wy, ale mnie się podoba to co widzę i w sumie nie miałabym nic przeciwk temu, by opłacać subskrypcję, gdyby dawała ona takie bonusy jak w ESO (walutę premium, więcej miejsca na zasoby i mnóstwo innych benefitów).

Poprzedni artykułScum ulepsza i rozbudowuje metabolizm, dodaje diabelnie szybkie motocykle
Następny artykułPremiera Icarus opóźniona, nadciągają beta testy
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

No jakby dali Crafting Bag jak ESO to w NW to by bylo P2W fc*&j. Ja niema nic przeciwko kosmetykom i XP Boostom w okresie późniejszym czyli to co zapowiedzieli. Jakiekolwiek zwiększanie udźwigu w sklepie już mi sie nie spodoba.