Dragonhold – ostatnie rozszerzenie 2019 roku do The Elder Scrolls Online, jest już dostępne dla graczy PC i Mac. Premiera na na konsolach zapowiedziana została na 4 listopada. Osoby mające opłaconą subskrypcję TESO Plus mają natychmiastowy dostęp do tego rozszerzenia, podczas gdy pozostali gracze muszą zakupić je za korony.

Dragonhold dodaje nowy region – Południowy Elsweyr, podzielony na trzy biomy, w których znaleźć można nowe misje, lochy oraz bossy. Twórcy dodali także nowe osiągnięcia, zestawy wyposażenia oraz tytuły.

Wraz z tym rozszerzeniem kończy się także Sezon Smoka i w końcu sojusznicy z północnego oraz południowego Elsweyr połączą siły, by zniweczyć niecny plan Kaalgrontiida.

Jednak, finał Sezonu Smoka rożni się od wszystkiego co do tej pory wprowadzano do The Elder Scrolls Online. Dlatego też ta specjalna linia zadań, dostępna będzie dopiero po zakończeniu ścieżki fabularnej z Elsweyr oraz Dragonhold.

Po odbudowaniu sił Dragonguard i znalezieniu ich bazy, gracze będą w stanie pomóc w jej odbudowie. Wykonywanie kolejnych misji z sanktuarium, w miejscu tym pojawiać się będzie coraz więcej sojuszników oraz nowe usługi. Gracze będą mogli między innymi odblokować dostęp do unikalnej stacji rzemieślniczej, umożliwiającej stworzenie wyposażenia z zestawu Ancient Dragonguard, a także do handlarzy oraz nowego komponentu rzemieślniczego z pokonanych smoków.

Walka ze smokami w The Elder Scrolls Online stała się także nieco bardziej wymagająca. Rozszerzenie Dragonhold znacznie wzmocniło te stworzenia, sprawiło iż są bardziej agresywne oraz dodało dwa nowe rodzaje: Smoki Mrozu oraz Burzy. Te pierwsze przywołują gwałtowne zimowe burze i mrożące włócznie, podczas gdy te drugie zsyłaja błyskawice. Wszystkie smoki nauczyły się także kilku nowych sztuczek – wliczając w to nawet manipulacje czasem, czy też przywoływanie szkieletów.

Wraz z rozszerzeniem Dragonhold, do gry trafiła także darmowa aktualizacja 24, a wraz z nią pierwsza runda zmian mających poprawić optymalizację gry. Ponadto znacznie ulepszono narzędzie do szukania grup (Activity Finder), dodano nowe style do zdobycia w Battleground, zmieniono nieco działanie niektórych umiejętności Nekromanty oraz zbalansowano 3-częściowe zestawy wyposażenia.

Poprzedni artykułZero Gravity się poddało, Hellion opuszcza wczesny dostęp
Następny artykułThe Cycle opuszcza wczesny dostęp i dodaje dwa nowe archetypy