Bez większych fanfarów – a szkoda, strzelanka The Cycle niemieckiego studia Yager, opuściła wczoraj wczesny dostęp, rozpoczynając jednocześnie Sezon 1 – The Lost Prospector.

The Cycle to rywalizacyjna strzelanka (PvEvP), oferująca interesującą mieszankę: walkę PvE przeciwko zdradliwej planecie i jej nieprzyjaznym obcym mieszkańcom, wraz z zaciętą rywalizacją przeciwko innym graczom. Użytkownicy wcielają się w niej w Prospektorów i rywalizują z innymi graczami lub też z nimi współpracują, a wszystko po to by zdobyć jak najwięcej zasobów i uciec z Fortuny III, zanim planeta pozbawi ich życia.

Wraz z początkiem pierwszego sezonu udostępniona została także przepustka sezonowa – Fortuna Pass wraz z dwoma zupełnie nowymi archetypami, Thrill Seeker i Veteran. Jest ona dostępna w dwóch wersjach, darmowej wersji podstawowej oraz płatnej i zapewnia zróżnicowaną liczbę nagród czysto kosmetycznych, które w żaden sposób nie wpływają na rozgrywkę: nowe skórki i malowania, emotki, sztandary.

Liczba nagród zależy od poziomu przepustki, gdzie dostęp do poziomu premium daje przedmioty na każdym z dostępnych 100 poziomów, zaś gracze korzystający z darmowej wersji otrzymują nagrody na łącznie 30 ze 100 poziomów. Wyposażenia, które ma wpływ na rozgrywkę, nie można odblokować przez zakup przepustki, a jedynie poprzez działania w grze.

The Cycle można pobrać za darmo w Epic Games Store w wersji Windows PC. Tytuł ten jest dostępny w sześciu językach, wliczając w tym polski.

Poprzedni artykułElder Scrolls Online: Dragonhold już dostępne, czas zakończyć Sezon Smoków
Następny artykułProject C z ekonomią opartą na prawdziwych pieniądzach