Samutale, jedna z tych powstających indie gier, którą obserwuje od wielu lat, ale jakoś do tej pory nie było okazji, by o niej wspomnieć. I teraz to się zmieniło.

Największa aktualizacja od czasów rozpoczęcia alpha testów nie tylko całkowicie zmieniła wygląd świata, ale także znacznie ulepszyła aspekty wizualne. Nowa wersja obejmuje sześć biomów, a także nowe uniklane zasoby do zbierania, wliczając w to węgiel służący do produkcji stali oraz siarkę do produkcji prochu strzelniczego.

Jeśli chodzi o zajmowanie ziemi, to ten system także uległ zmianie. Każda osoba może zacząć budować swoje domostwo w dowolnym miejscu i może mieć dowolną ilość sąsiadów. A jeśli chce się mieć nieco więcej przestrzeni, bądź też zarezerwować ja dla swoich znajomych, to warto zaopatrzyć się w flagę do zajmowania ziemi, która powiększa przestrzeń jaką można zabudować i zapobiega budowie innym graczy. Oczywiście każdy z budynków może zostać zaatakowany przez przeciwników…

Prócz tego dodano nowe stoły rzemieślnicze, animacje, menu kołowe oraz dźwięki. Zwiększono także poziom postaci do 20, ulepszono system budowania baz oraz zastąpiono wielkie – ale puste – miasto Okura niewielką osadą handlową.

Tak kompleksowe zmiany wymagały także resetu progresji postaci, więc wszyscy gracze zaczynają obecnie od zera.

Warto dodać, że kolorowy sandbox Samutale tworzony jest przez jedną osobę od 2013 roku, więc jak widzicie włożono w niego mnóstwo serca.

Jeśli zainteresowała Was ta produkcja, to do końca kwietnia możecie zakupić jeden z pakietów fundatorów wraz z dostępem w cenie obniżonej o 40%.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułThe Division 2 zapowiada balans przedmiotów i talentów, doda rekonfigurację egzotyków
Następny artykułEkipa New World o Inwazjach skażonych na Forty