W marcu Kakao Games wraz z koreańskim studiem Reality MagiQ zapowiedzieli Dysterra, nowy survival w klimatach sci-fi, gdzie gracze pozostawieni są sami sobie na post-apokaliptycznej więziennej wersji Ziemi.

I jak to w przypadku wszystkich tego typu gier bywa, także i w tym przypadku trzeba będzie znaleźć zasoby, zbudować bazę i stoczyć liczne walki z przeciwnikami pragnącymi naszej śmierci.

Gra pozwoli także graczom na uruchamianie rożnego rodzaju obiektów produkcyjnych, dzięki którym będzie można rozwijać swoje umiejętności rzemieślnicze, a przy tym mają one także wywoływać ekscytujące konflikty, jak i katastrofy ekologiczne. Jest to pewnie związane z tajemniczym ogniem ziemskim (terrafire), który powstał gdy ludzkość w poszukiwaniu najcenniejszych zasobów, dokopała się do jądra Ziemi. Ogień ten będzie wymykać się od czasu do czasu spod kontroli zagrażając wszystkim ocalałym, a by go ugasić trzeba będzie współpracować z innymi graczami.

Developerzy obiecują grę z doskonałym balansem pomiędzy ocaleńcami chcącymi po prostu cieszyć się grą przez długi czas, a jednocześnie napięciem unikalnym dla tego gatunku.

A jeśli chcielibyście sami wypróbować Dysterrę, to jest to możliwe. Już 7 lipca ruszają zamknięte beta testy tej gry i wszystkie zainteresowane osoby, mogą poprosić o dostęp do nich poprzez Steam.

Beta testy potrwają do 20 lipca i wraz z nimi do gry zawita nowy region Arphaxad, system grupowania, odświeżony interfejs oraz tryb solo dla początkujących graczy.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułConan Exiles ogranicza ilość posiadanych niewolników i oswojonych zwierząt
Następny artykułSea of Thieves łączy siły z Piratami z Karaibów