Operacja Stalowy Ogier to drugi z najazdów, który już jutro udostępniony zostanie graczom The Division 2. I jak można się spodziewać, podekscytowanie związane z tym wydarzeniem powoli wzrasta.

Nie ma co się dziwić, bo do zdobycia będą nie tylko nowe elementy wyposażenia, egzotyczne bronie, czy też osiągnięcia, ale i szansa zostania uwiecznionym na obrazie w Białym Domu, jako ci „Pierwsi na świecie„.

Fabuła Operacji STALOWY OGIER, czyli o co chodzi w tym najeździe

Po początkowym wybuchu epidemii w Czarny Piątek, grupa cywilów postanowiła osiedlić się na terenie United Ironworks – huty położonej w pobliżu Waszyngtonu.

Niestety, niedługo później napadli i przejęli nad nią kontrolę Wierni Synowie. To właśnie w tym miejscu ukrywają się przed światem i kolejny raz spiskują przeciwko Division, rozbudowując swój i tak już ogromny arsenał broni. Jednakże Agenci Division dowiedzieli się o ich planach i przygotowują się do ataku, by powstrzymać to zagrożenie.

Operacja Stalowy Ogier pokaże, jak zdeterminowani i bezwzględni są Wierni Synowie. Podczas tego wyzwania gracze będą musieli zmierzyć się nie tylko z nimi i sekretami, które ukrywają, ale także ze zdradliwym terenem huty.

Wszyscy bossowie będą dysponować własną, unikalną mechaniką gry i wystawią na próbę umiejętności graczy w zakresie efektywnej współpracy i działania w bardzo wymagającym otoczeniu.

Od kiedy będzie dostępny najazd Operacja Stalowy Ogier?

Operacja Stalowy Ogier zostanie udostępniona graczom The Division 2 na poziomie 40 już jutro, wtorek, 30 czerwca o godzinie 18:00.

Od 7 lipca udział w najeździe będą mogli wziąć gracze na poziomie 30, a tryb eksploracyjny udostępniony zostanie w późniejszym czacie.

Aby móc wziąć udział w najeździe, gracze będą musieli porozmawiać z pilotem śmigłowca w Bazie Operacyjnej, dzięki czemu w zakładce Najazd pojawi się Operacja Stalowy Ogier i będzie można zacząć formować ośmioosobową drużynę.

Wymagania dotyczące najazdu Operacja Stalowy Ogier

Najazd na poziomie 40:

 • Dostępny dla wszystkich graczy na poziomie 40, którzy ukończyli kampanię Władcy Nowego Jorku.
 • Nie ma zalecanego poziomu SHD, ale postacie na wyższym poziomie będą korzystać z premii wynikających z osiągniętego poziomu.

Najazd na poziomie 30:

 • Zostanie udostępniony tydzień po premierze wersji dla 40 poziomu.
 • Zaleca się posiadanie klasy wyposażenia przynajmniej 490 lub wyższej oraz zoptymalizowanego wyposażenia topowego.

Tryb eksploracyjny (poziomy 30 i 40)

 • Tryb ten zostanie udostępniony w jednej z przyszłych aktualizacji.
 • Tylko w tym trybie będzie można korzystać z matchmakingu.
 • Tryb ten pozwoli graczom, którzy nie posiadają odpowiedniego ekwipunku, na wzięcie udziału w najeździe i przeżycie Operacji Stalowy Ogier na własnej skórze lub po prostu na odkrycie tej lokacji i jej sekretów.

Grupa mieszana (poziomy 30 i 40):

 • Możliwe będzie stworzenie grupy składającej się z mieszanki graczy z poziomów 30 i 40.
 • Najazd zawsze będzie dostosowany do najwyższego poziomu gracza obecnego w grupie.
 • Jeżeli najazd będzie modyfikowany do poziomu 40, gracze z poziomu 30 na czas trwania misji będą mieli podniesione statystyki.
 • Nagrody zdobyte przez graczy będą odpowiednie do ich aktualnego poziomu.

Jakie nagrody można zdobyć w najeździe Operacja Stalowy Ogier?

Podczas Operacji Stalowy Ogier do zdobycia będą nie tylko nowe przedmioty kosmetyczne, ale i nowe zestawy wyposażenia oraz bronie egzotyczne:

 • Zestaw wyposażenia Stalowy Bastion został zaprojektowany z myślą o graczach chcących zmaksymalizować swoje szanse na przeżycie, dlatego też zarówno ich tarcza, jak i oni sami mogą pochłaniać i wraz z upływem czasu naprawiać dużo przyjętych obrażeń.
 • Zestaw wyposażenia Inicjatywa dla Przyszłości powstał dla graczy pragnących wspierać członków swojej drużyny solidnymi naprawami, jednocześnie zwiększając ich wydajność zadawania uszkodzeń, gdy noszą pełne uzbrojenie.
 • Broń egzotyczna Żarłoczna to karabin ze spustem dwukierunkowym, dający graczom premie zarówno ofensywne, jak i defensywne.

 • Broń egzotyczna Regulus to rewolwer zadający wysokie obrażenia bazowe oraz w przypadku strzałów w głowę – powodujący eksplozje, które potęgują obrażenia i wywołują krwawienie u wszystkich wrogów znajdujących się w pobliżu.

Pula nagród w Operacji Stalowy Ogier jest odnawiana co tydzień (podobnie, jak to jest podczas Operacji Czarna Godzina), w związku z czym, łupy do uzyskania u bossów będą się pojawiać tylko raz w tygodniu.

Dajcie znać co sądzicie o tym najeździe i czy macie w planach zmierzyć się z Wiernymi Synami już we wtorek, czy też poczekacie spokojnie kilka dni, by spróbować swoich szans. A może poradzicie, jaki zestaw powinnam przygotować?

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułPlanetside 2 dodaje Colossusa, świętuje powrót korespondenta wojennego
Następny artykułEkipa Atlas zapowiada Sezon 4: Maelstorm, skupia się na zawartości PvP