Jakiś czas temu Bethesda ujawniła swój plan działania na rok 2021 w Fallout 76. I mogę powiedzieć jedno: będzie się działo.

Latem nastąpi zakończenie historii Bractwa Stali, a prócz tego do gry zawitają nowe zadania, lokacje, postacie niezależne i nagrody. Dodatkowo gracze zyskają również możliwość tworzenia legendarnych przedmiotów!

Jesienią developerzy planują ulepszyć prywatne światy oraz wprowadzić kolejne rozszerzenie codziennych operacji. Zimą natomiast dodana zostanie nowa czterogwiazdkowa legendarna broń i pancerze, chowańce w C.A.M.P., a także wydarzenie sezonowe Rytuał oraz wyzwanie publiczne Najeźdźcy z Zaświatów.

Zanim to jednak nastąpi, użytkownicy Fallout 76 mogą przygotować się do wiosennej aktualizacji – Gotowe do Działania, która wprowadzi multum nowości i wiele usprawnień o które od dawna proszą gracze.

Jednym z elementów, o które społeczność prosiła najczęściej, to możliwość całkowitego resetowania atrybutów S.P.E.C.J.A.Ł postaci oraz przypisanych kart profitów. Dlatego też po wprowadzeniu aktualizacji, postacie na 25 poziomie i wyżej zyskają dostęp do maszyny do dziurkowania kart, dzięki której bezpłatnie można będzie od nowa przypisać wszystkie punkty oraz karty. Maszynę tę można będzie znaleźć na stacjach kolejowych oraz zbudować w swojej bazie. Początkowo gracze zyskają dostęp do dwóch pól ustawień, ale w przyszłości będzie można odblokować kolejne – najprawdopodobniej za pomocą waluty premium.

Kolejną wiosenną nowością w Fallout 76 będą dodatkowe miejsca na C.A.M.P., dzięki którym będzie można zbudować nawet kilka obozów w różnych miejscach i o różnej tematyce, z własnym budżetem na budowę, charakterystyczna nazwą oraz unikalną ikoną na mapie. Nadal będzie można mieć tylko jeden aktywny C.A.M.P., ale przełączanie między nimi będzie bardzo proste. Dodatkowo, podczas gdy automaty sprzedażowe będą wspólne dla wszystkich baz, gabloty będą osobne dla każdego C.A.M.P., dzięki czemu w każdym z nich będzie można prezentować różne przedmioty.

W najbliższej aktualizacji rozszerzone zostaną także codzienne operacje. Przede wszystkim do gry dodany zostanie nowy tryb Deszyfracja, w którym to gracze polować będą na wrogich „przewoźników kodu” cechujących się nowymi zabójczymi atakami, pomijającymi odporność pancerzy. Prócz tego do codziennych operacji zawita Krypta 96 i arena bandytów w Watodze, nowi wrogowie oraz nowe mutacje, takie jak chociażby jak przeciwnicy leczący swoich towarzyszy.

Aktualizacja „Gotowe do Działania” doda także manekiny, możliwość wytwarzania kilku przedmiotów jednocześnie, wspomaganie celowania oraz ulepszenia ataku wręcz. Ponadto ruszy Sezon 4, podczas którego do zdobycia będzie sporo nowych przedmiotów kosmetycznych.

Na razie nie znamy daty udostępnienia tej aktualizacji, ale może już teraz warto się zalogować do Fallout 76 by sprawdzić co się zmieniło? Dajcie znać w komentarzach na Facebooku co sądzicie o nowościach, jakie w tym roku zawitają do gry.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułElite Dangerous: Odyssey z kosmicznymi taksówkami
Następny artykułESO: Czym jest Unstable Morpholit i co za niego otrzymamy w 2021 roku